اخبار

پست 230 کیلوولت زریوار مریوان با اعتبار 1070 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید

با حضور وزیر نیرو ،استاندار کردستان و دیگر مسولین کشوری استانی دو پروژه توسعه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت و احداث پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت زریبار مریوان با اعتباری بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
پست 230 کیلوولت زریوار مریوان با اعتبار 1070 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید

 طی مراسمی و با حضور مشاور رئیس جمهور و نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در ستاد مرکزی راهیان نور کشور، وزیر نیرو، استاندار کردستان و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی دو پروزه پروژه توسعه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت و احداث پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت زریبار مریوان با اعتباری بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در ادامه این مراسم یادمان شهدای عملیات والفجر ۴ در روستای خانم شیخان مریوان که واقع در نقظه صفر مرزی است نیز که آغاز عملیات آن از سال ۱۳۹۶ شروع شده بود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس اداره برق شهرستان مریوان در این باره عنوان کرد : این پروژه از سوی وزارت نیرو به عنوان معین ستاد مرکزی راهیان نور و در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عملیات والفجر ۴ با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال ساخته شد.
آزاد حسینی افزود : اجرای این یادمان با تامین اعتبار وزارت نیرو و نظارت شرکت توزیع برق استان کردستان انجام شد که پس از افتتاح و بهره برداری این یادمان در راستای بهره برداری هرچه بهتر و بیشتر راهیان نور کشور به سپاه بیت المقدس استان کردستان واگذار شده است.
حسینی تصریح کرد : این ساختمان شامل بخش هائی همچون زائر سرا و حسینیه، سرویس بهداشتی، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، ساختمان خادمین و ۳۰ حلقه چاه برای مراکز بهداشتی و غیره است که اعتبار کل این پروژه یک میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان بوده است که از امروز به سپاه بیت المقدس استان کردستان واگذار می شود.
امنیت کنونی ایران اسلامی ثمره خون شهداست
مشاور و نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در ستاد مرکزی راهیان نور کشور در این مراسم با عنوان این نکته که منطقه مرزی مریوان زمانی زیر گلوله با ارن و بمباران دشمن بعثی بوده است عنوان کرد : امنیت کنونی ثمره خون شهیدانی است که با ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی خود آن را برای امروز ما به ارمغان آوردند.
حسام الدین آشنا افزود : فرزندان ما سالکان راهیان نور هستند و می خواهیم به آنها یادآوری شود و در حافظه تاریخی آنها بماند که برای پایداری این کشور و امنیت کنونی آن شهدای زیادی را تقدیم کرده ایم.
آشنا هدف از ایجاد یادمان شهدای عملیات والفجر ۴ را یادآوری این نکته که اینجا ایران اسلامکی است که برای هر نقطه آن خون های زیادی اهداء شده است عنوان کرده و اظهار کرد : از همکاری و همراهی تمامی مسئولان دولتی در راستای اعزام و اسکان دسته های خادمان و راویان در ۵۸ یادمان دفاع مقدس در مرزهای غربی و جنوب کشور توفیقات بسیار زیادی کسب شده است.
در ادامه این مراسم دبیر ساد مرکزی راهیان نور کشور نیز عنوان کرد : ارادت خاص مردم به آرمان های این نظام هر روزه بیش از پیش می شود.
سردار نادر ادیبی افزود : یادمان شهداء به مکانی برای انسجام روز افزون و وحدت بین مردم ایران اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان تبدیل شده و با کمک و حمایت نیروهای مسلح کشور موفق به فعالیت و کارهای عمرانی در یادمان شهداء شده ایم.

گزارش تصویری

بازدید [ 860 ]
برچسب ها