اخبار

پروژه جاده سنندج به مریوان مشکلی به لحاظ اعتباری ندارد

پروژه جاده سنندج به مریوان مشکلی به لحاظ اعتباری ندارد

پروژه جاده سنندج به مریوان مشکلی به لحاظ اعتباری ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان ، سرکار خانم قاسمی پور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی همراه با ارتیکاس اقبال فرماندار مریوان و دکتر ثابتی مدیر کل راه و شهرسازی کردستان از پروژه جاده در دست ساخت سنندج مریوان بازدید واز نزدیک در جریان کارهای انجام شده و میزان پیشرفت پروژه قرار گرفتند.

 

 درجریان این بازدید مدیرکل راه وشهرسازی کردستان  به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت وبا اشاره به اهمیت بسیار بالای اقتصادی و اجتماعی پروژه احداث جاده جدید سنندج – مریوان گفت: این پروژه از نظر رده بندی و اهمیت در پروژه های جهش تولید دیده شده است.

ثابتی اظهار کرد: طول کل واریانت در حال ساخت 52 کیلومتر است که در قالب 6 قطعه تعریف شده است که عملیات اجرایی قطعات 1و 2و 3 جمعاٌ به طول 30 کیلومتر با پیشرفت بیش از 90 درصد رو به اتمام بوده و با نصب تابلو علایم و خط کشی و همچنین روشنایی 2 دستگاه تونل «همرو و گزر دره» این سه قطعه تکمیل خواهند شد.

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان در ادامه افزود: عملیات اجرایی قطعه 4 نیز در 2 مقطع چهار کیلومتری و 3/3 کیلومتری (واریانت روستای شیخ عطار) جمعاٌ  با اعتباری در حدود 20 میلیارد تومان کماکان در حال انجام است و عمده عملیات باقیمانده در این قطعه شامل دو دستگاه پل 8 متری و یک دستگاه پل 6 متری نیز در واریانت روستای شیخ عطار و هم چنین روسازی کل قطعه 4 می باشد.

ثابتی در خصوص قطعه 5 این پروژه گفت: طول قطعه 5 پروژه 4670 متر بوده که تاکنون 85 درصد پیشرفت داشته و اعتبار اولیه آن 630میلیارد ریال بود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بر پیگیری جدی در سطح کلان کشور جهت حل مشکلات و افتتاح این پروژه در موعد مقرر تاکید کرد.

 

برچسب ها