اخبار

همه با هم برای شکست ویروس کرونا تلاش کنیم

همه با هم برای شکست ویروس کرونا تلاش کنیم

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم»

          اهالی محترم شهرستان مریوان

          سال گذشته در چنین ایامی و در آستانه نوروز خود را برای برپایی جشن و سرور آباء و اجدادی‌مان و پذیرایی از مسافران نقاط دور و نزدیک، که برای دیدار این بهشت زمینی دل به جاده می‌سپردند، مهیا می‌کردیم. اما امسال و در این زمان طبق اعلام مراجع رسمی، چندی است که ویروس مهلک کورونا میهمان منحوس سرزمین‌مان گشته و تعدادی از ما را درگیر نکبت خود نموده است.

          بیماری ناشی از فعالیت این ویروس تا کنون شیوعی وسیع در بین انسان‌ها را رقم زده است. اکنون که با شما سخن می‌گویم تنها امیدی که برای سرکوب این ویروس مرگبار و کنترل آن متصور است قطع زنجیره انتشار آن در جامعه می‌باشد. لذا همه ما بایستی چند اقدام ساده اما حیاتی زیر را به صورت جدی، اجرا نماییم:

  1. در خانه بمانیم و تردد‌های خود به منظور دیدار اقوام و نزدیکان در سطح شهر و روستا را به‌شدت محدود کرده و جز در موراد بسیار ضروری، این محدودیت را نقض نکنیم.
  2. از شرکت در مراسمات و مناسکی که مستلزم گردهم آمدن است(مانند مراسم عروسی، عزاداری و...) جدا خودداری نماییم.
  3. همه ما در نقاط و شهرهای دیگر کشورمان اقوام، آشنایان و دوستانی داریم که ممکن است در آستانه سال جدید قصد سفر به شهرستان‌مان را داشته باشند. با حساسیت بسیار بالا و به صورت جدی از آنها بخواهیم سفر و دیدار خود به مقصد مریوان را به زمانی دیگر موکول کنند.
  4. نکات و موارد مربوط به بهداشت فردی (مانند شستشوی منظم دست‌ها، استریل کردن سطوح مختلف محل زندگی و...) را رعایت نماییم.

بدون شک کادر بهداشت و درمان شهرستان، این مدافعان خط مقدم بهداشت و سلامت، تمام همت و تلاش خود جهت ارایه خدمات درمانی مطلوب به بیماران را به کار می‌بندند اما زندگی ادامه خواهد داشت چنانچه بخواهیم و آگاهانه به مبارزه با این مهمان ناخوانده اقدام نماییم.

 

آرتیکاس اقبال

سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان

برچسب ها