اخبار

همایش تجلیل از دانش اموزان برتر شهرستان مریوان برگزار شد

همایش تجلیل از دانش آموزان برتر شهرستان مریوان با عنوان "جشن ستارگان" و با حضور شفیعی فرماندار مریوان ،امام جمعه وبرخی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در محل سال نشاط اموزش و پرورش مریوان برگزار شد.
همایش تجلیل از دانش اموزان برتر شهرستان مریوان برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان همایش تجلیل از دانش آموزان برتر شهرستان مریوان با عنوان "جشن ستارگان" و با حضور برخی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در محل سال نشاط اموزش و پرورش مریوان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان در ابتدای این مراسم ضمن اشاره به اهمیت علم و دانش آموزی از سوی تمام آحاد جامعه اظهار کرد : هم اکنون در شهرستان مریوان تعداد 39 هزار و 352 نفر در مقاطع مختلف آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

بهمن عرفانی افزود : دانش اموزان مریوان در 424 واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند و این در حالی است که بدنه آموزش و پرورش این شهرستان دارای 3 هزار و 500 نفر پرسنل بوده که در حال حاضر مشغول به ارائه خدمات آموزشی در مقاطع مختلف هستند.

عرفانی بیان کرد : در طول سالجاری اموزش و پرورش در مقاطع مختلف آموزشی خود دارای موفقیت های زیادی بوده است که این امر بدلیل تلاش و سعی بیش از پیش دانش اموزان همراه با همکاری پرسنل این اداره بوده است.

وی افزود : در کنکور سالجاری بیش از 256 نفر از دانش اموزان این شهرستان با رتبه های بسیار خوبی در بهترین دانشگاه های سراسر ایران اسلامی و در رشته های مختلفی همچون پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره قبول شده اند که این جای بسی تقدیر دارد.

مدیراموزش و پرورش شهرستان مریوان تصریح کرد : از تعداد 256 نفری که در کنکور سراسری با رتبه های عالی در بهترین دانشگاه های کشور قبول شده اند تعداد 77 نفر آنان با رتبه های زیر 3 هزار هستند و همچنین 3 نفر نیز رتبه های دورقمی، دو نفر رتبه تک رقمی نیز در بین این دانش اموزان هستند.

بهمن عرفانی خاطرنشان کرد : در خروج نهایی کنکور تعداد 34 نفر از دانش آموزان شهرستان مریوان در دانشگاه فرهنگیان با بهترین رتبه ها قبول شده و به امید خداوند متعال در طول سال های آینده به عنوان معلم در این شهرستان ایفای نقش خواهند نمود.

وی همچنین با اشاره به رتبه های برتر دانش اموزان مریوانی در کنکور سراسری عنوان کرد : تعداد 13 نفر از افرادی که در کنکور سراسری قبول شده اند در زشته پزشکی قبول شده و همچنین 2 نفر در رشته دندان پزشکی، یک نفر در رشته داروسازی، یک نفر در فیزیوتراپی و دو نفر نیز در رشته بینائی سنجی قبول شده اند.

وی همچنین در پایان سخنان خود تصریح کرد : دیار محمدی یکی از دانش اموزان شهرستان مریوان توانست در بین 24 هزار نفر دانش اموز شرکت کننده استان کردستان در مسابقات المپیاد نانو مدال طلای این المپیاد را کسب کند.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان ضمن اعطای لوح تقدیر و جوایزی ارزنده به فرماندار شهرستان مریوان و فرماندهی هنگ مرزی این شهرستان در راستای کمک های بی دریغ خود در حوزه آموزشی از تمامی دانش اموزان برتر این شهرستان تقدیر به عمل امد.

دانش اموزان آینده سازان جامعه هستند/تربیت و ادب دینی در اولویت آموزشی دانش آموزان قرار گیرد

امام جمعه مریوان اظهار کرد : دانش اموزان امروزه علمی را می آموزند که در آینده می تواند زمینه توسعه کشور به ویژه استان کردستان را بیش از پیش فراهم نماید.

حاج ماموستا مصطفی شیرزادی در همایش تجلیل از دانش اموزان برتر شهرستان مریوان که با حضور برخی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن نشاط اداره آموزش و پرورش مریوان برگزار شد ضمن تبریک به دانش اموزان برتر این شهرستان اظهار کرد : ملت کردستان همواره مفتخر به علمایی است که نام این دیار را همواره بلند نگه داشته اند.

ماموستا شیرزادی افزود : زمانی که حضرت محمد (ص) به پیامبری برگزیده شد فردی با نام جابان کردی همراه با 99 نفر از افراد اورامان و مریوان برای ملاقات با وی به مکه سفر نمودند و این میزان ایمان این ملت به دین یکتا پرستی را میرساند.

شیرزادی بیان کرد : افرادی که برای فراگیری علم و دانش اقدام می کنند می توانند هم نام خود را جاودانه نمایند هم باعث پیشرفت و آبادانی منطقه ای را فراهم نمایند که در آن زندگی می کنند.

وی تصریح کرد : زمان و مکان همواره نیازمند افرادی همچون علمائی است که امروزه نامشان بر سر زبان های عام و خاص مانده است چراکه اینان با علم اندوزی راه پیرشفت را فراهم نموده و در رسیدن به توسعه فعالیت می کنند.

امام جمعه مریوان بیان کرد : معلمین و تمامی پرسنل اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان باید ضمن توجه به میزان علم اموزی و دانش اندوزی دانش اموزان به تربیت دینی آنها نیز توجه داشته و آداب و رسوم اسلامی را به آنها بیاموزند.

حاج ماموستا مصطفی شیرزادی افزود : خوشبختانه دانش اموزان سراسر استان کردستان به ویژه شهرستان مریوان دارای ادب و رفتاری مطابق با اداب و رسوم اسلامی هستند اما این امر باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

شیرزادی در پایان سخنان خود بیان کرد : افرادی که خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود می بینند محال است که مرتکب گناه شوند لذا اگر دانش اموزانی که امروزه با آداب اسلامی آشناهستند مورد توجه ویژه ای از نظر یادگیری دانش اسلامی قرار گیرند می توانند در آینده جامعه ای را بدون معضل های اجتماعی بسازند./زریوار خبر

بازدید [ 1243 ]
برچسب ها