اخبار

هفتمین جلسه شورای اداری مریوان با حضور مشاور رییس جمهور در امور ایثار گران برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان مریوان با حضور مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران ، سرپرست فرمانداری و اعضا شورای اداری در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد.
هفتمین جلسه شورای اداری مریوان با حضور مشاور رییس جمهور در امور ایثار گران برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان :هفتمین جلسه شورای اداری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد که در ابتدا یوسف باشی سرپرست فرمانداری مریوان ضمن تبریک هفته وحدت و بسیج گفت اغاز ماه مبارک ربیع الاول ومیلاد حضرت ختمی مرتبت موجی از شور وشعف ومعرفت درمیان آحاد جامعه ایجاد می کندو موجبات همبستگی و تقویت وحدت ،برادری را در جامعه اسلامی بیش از پیش تقویت می کند.

وی افزود:بسیج یکی از پرافتخارترین نهادهای ارزشی برخاسته از بطن جامعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نشأت گرفته از تفکر ناب و جاودانه ی معمارکبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)بوده است.

باشی در ادامه صحبتهای خود گفت با توجه به فصل سرما خاطر نشان کرد که اعضای مدریت بحران باید آمادگی  هرچه بیشتری برای خطرات احتمالی داشته باشند 

 

مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران نیز در ادامه جلسه گفت  معافیت 30 درصدی فرزندان رزمندگان در دانشگاه ها برای اولین بار بعد از انقلاب توسط این دولت مرداد امسال به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد که این یکی دیگر از خدمات دولت تدبیر و امید به خانواده های ایثارگران و رزمندگان است.

وی گفت: توجه دولت دکتر روحانی به خانواده های شهدا به این دلیل است که ایشان هشت سال در جنگ تحمیلی دوشادوش رزمندگان اسلام علیه دشمن جنگیدند و به عنوان فرمانده پدافند، انجام وظیفه کردند.

جت الاسلام ولی زاده   شورای اداری شهرستان مریوان: دولت تدبیر و امید با رایزنی‌های که انجام داده و در راستای تکریم و منزلت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، معوقات باقیمانده از دولت قبلی را تا فروردین سال 96 بطور کامل پرداخت کرد و اکنون در تلاش است معوقات سال 96 را نیز با تامین اعتبار هر چه سریعتر پرداخت کند.

حجت الاسلام ولی زاده اضافه کرد: دولت واقف معتقد است با وجود این اقدامات و کارهای متفاوت در حوزه‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا، خدمات به این قشر کافی نیست لذا بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه ابعاد تاکید فراوان دارد.

وی یادآور شد: از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید به خانواده های شهدا، ابلاغ قانون جامع ایثارگران بود که در سال 90 ابلاغ ولی اجرایی نشد اما 2 ماه از آغاز به کار دولت یازدهم، با حکم رئیس جمهور ابلاغ و اجرایی شد.

م

حجت الاسلام ولی زاده یادآور شد: دولت یازدهم و دوازدهم در خصوص ایثارگران شعارگرا نیست بلکه عملگراست چون به شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان و راه و هدف آنها باور و ایمان دارد.

وی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید به خانواده های معظم شهدا اهمیت زیادی داده شد بطور مثال از 10 فرماندار استان کردستان سه فرماندار فرزند شهید هستند و در سروآباد چهار مدیر از میان فرزندان شهدا انتخاب شده اند که این مهم بیانگر توجه ویژه دولت به خانواده های شهدا و ایثاگران است.

حجت الاسلام ولی زاده یادآور شد: تمام سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان اسلام در دولت تدبیر و امید در هیات وزیران مصوب و ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه امنیت و آرامش کنونی جامعه مرهون خون پاک شهدا است، تاکید کرد: اگر امروز همه کشورهای جهان به امنیت و آرامش ایران اسلامی غبطه می خورند و اگر به اقتدار انقلاب اسلامی در جهان افتخار می کنیم به برکت خون پاک و مطهر شهدا است.

مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران افزود: وحدتی که در کشور وجود دارد در هیچ نقطه جهان نیست و این وحدت به برکت ایثار و جانافشانی رزمندگان اسلام و خون پاک و مطهر شهدا و ایثار و از خودگذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران بدست آمده است.

وی گفت: وحدت ملت ایران امروز در جهان یک الگو است و اگر مردم بخواهند این وحدت را حفظ کنند باید راه و سیره شهدا را در حفظ دستاوردهای نظام اسلامی ادامه دهند.

بازدید [ 630 ]
برچسب ها