اخبار

نشست هم اندیشی فرماندار مریوان و نمایندگان استانداری کردستان با نمایندگان استانداری سلیمانیه عراق در مورد مرز بین المللی باشماق

نشست هم اندیشی فرماندار مریوان و نمایندگان استانداری کردستان با نمایندگان استانداری سلیمانیه عراق در مورد مرز بین المللی باشماق

نشست هم اندیشی فرماندار مریوان و نمایندگان استانداری کردستان با نمایندگان استانداری سلیمانیه عراق و قادری معاون علوم پزشکی استان در خصوص ارائه راهکار جهت مقابله با ویروس کرونا و پیشبرد مراودات تجاری مرز باشماق برگزار شد.

 

 

در این جلسه اقبال فرماندار مريوان با بیان اینکه اقدامات خوبی برای مقابله و پیشگیری از ابتلا به کرونا در سطح استان و مرز باشماق انجام گرفته است گفت: منع تردد در برخي از ايام، گندضدايي و ضد عفوني كردن هر روزه سطح شهر و مرز باشماق، استقرار داكت ضد عفوني در ورودي شهر مريوان براي كاميونهاي عبوری از جمله این اقدامات است.

 

وی با اشاره به اینکه مرز باشماق شاهراه داد و ستد تجاري و اقتصادي ايران و عراق است افزود: آنچه كه لازمه بازگشايي مرز و تردد سهل و آسان مرزي باشد توسط مسئولين ايراني انجام گرفته و اميد است روند بازگشايي مرز باشماق هرچه سريعتر انجام شود.

 

شعباني مدير پايانه مرزي باشماق نیز در این جلسه گفت : تمامي اقدامات لازم از جمله گند ضدايي، ضد عفوني، توزيع ماسك در بين رانندگان به طور مكرر در طول اين مدت توسط سازمان پايانه مرزي انجام گرفته است.

هوال مريوان رئيس مرز باشماق عراق نیز در این جلسه با بیان اینکه حکومت اقلیم کردستان نیز اقدامات خوبی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در مرز باشماق انجام داده است گفت: امیدواریم با اقدامات مناسب انجام گرفته از سوی طرفین به زودی شاهد بازگشایی مرز باشماق باشیم.

بازدید [ 40 ]
برچسب ها