اخبار

نشست دکتر اقبال سرپرست فرمانداری با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی مریوان

نشست دکتر اقبال سرپرست فرمانداری با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی مریوان برگزار شد. سرپرست فرمانداری مریوان در این جلسه ضمن آشنایی و هم اندیشی بیشتر با دهیاران و شوراهای بخش، مسائل و مشکلات دهیاران و شوراهای بخش مرکزی مریوان را مورد بررسی قرار داد.
نشست دکتر اقبال سرپرست فرمانداری با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی مریوان

جاده، آنتن دهی، مشکلات آموزشی و رفاهی بزرگترین مشکلات چند سال اخیر روستاهای مریوان است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان  با حضور دکتر اقبال سرپرست فرمانداری مریوان، بخشدار مرکزی، دهیاران و شوراهای بخش های مرکزی، سرشیو و خاو و میرآباد نشست بررسی مشکلات روستانشینان این سه بخش مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست بخشدار مرکزی مریوان با ارائه گزارشی از عملکرد خود در روستاهای این بخش، گفت: از 67 روستای بخش مرکزی، 6 روستا به دلیل نبود امکانات خالی از سکنه شده است که زنگ خطری برای دیگر روستانشینان است و ما باید تمام تلاش خود را در جهت فراهم کردن زیرساخت ها و رفع مشکلات آن ها انجام بدهیم.
نماینده بخش های مختلف روستایی شهرستان مریوان نیز با اشاره به مشکلات عمرانی، آموزشی، آنتن دهی و گازرسانی خواستار توجه ویژه به روستائیان شدند و گفتند: بسیاری از دستگاه های اجرایی سطح شهرستان در رابطه با توسعه در این نقاط محروم کم کاری می کنند بطوریکه کود شیمایی موردنیاز کشاورزان پس از یک ماه ثبت نام هنوز به دست آنها نرسیده است.
سرپرست فرمانداری مریوان نیز در این نشست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اعتقاد به هم افزایی و تعامل بیشتر با شوراها و دهیاران داریم، گفت: شوراها پس از انقلاب زحمات زیادی کشیدند و معتقدیم اگر روستاها آبادتر شوند، مشکلات شهرستان کم تر می شود چرا که توسعه در روستاها به معنی توسعه کشور است.
آرتیکاس اقبال از تلاش برای حل مشکلات این بخش ها خبر داد و افزود: طبق قول مساعد مجموعه استانداری کردستان جهت جذب اعتبارات بیشتر برای حل مشکلات شهرستان مریوان، تلاش خود را جهت حل مشکلات عدیده روستانشینان به کار خواهیم بست.

بازدید [ 913 ]
برچسب ها