اخبار

نبود مدیریت واحد بحرانی که دریاچه زریوار را به نابودی می کشاند

با حضورشفیعی فرماندار مریوان ، مدیر کل محیط زیست کردستان و مسئولین شهرستان مریوان کمیته شهرستانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار در سالن جلسات فرمانداری مریوان تشکیل شد.
نبود مدیریت واحد بحرانی که دریاچه زریوار را به نابودی می کشاند

 

با حضور فرماندار مریوان ، مدیر کل محیط زیست کردستان و مسئولین شهرستان مریوان کمیته شهرستانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار در سالن جلسات فرمانداری مریوان تشکیل شد.

 

فرماندار مریوان در این جلسه با بیان اینکه دریاچه زریوار یکی از 150 تالاب ثبت شده در ایران است گفت : متاسفانه چند صدایی ها در مدیریت دریاچه زریوار و نداشتن متولی واحد و یکپارچه باعث عدم پیشرفت و بهره گیری درست از این ظرفیت گردشگری  کردستان شده است.

محمد شفیعی با اشاره به اینکه متاسفانه این دریاچه بدون فراخوان به شهرداری مریوان واگذار شده است افزود: شهرداری مریوان به دلیل داشتن بدهی 40 میلیاردی و مشکلات داخلی خود نمی تواند باعث رونق این ظرفیت گردشگری استان شود.

وی با انتقاد از واگذاری دریاچه زریوار به شهرداری مریوان ، خواستار واگذاری دریاچه به بخش خصوصی شد و گفت : متاسفانه روز به روز وضعیت دریاچه بدتر شده و به جای استفاده از این ظرفیت گردشگری مهم که زمینه توسعه شهرستان مریوان است ، از آن به عنوان منبع درآمد استفاده می شود.

فرماندار مریوان با بیان اینکه لازم است کارگروهی با حضور کارشناسان ، نخبگان ، مسئولین مرتبط و انجمن ها تشکیل شود تا به بررسی تمامی ظرفیت های این نفطه استراتژیک گردشگری کردستان پرداخته شود گفت : در این راستا کمیته علمی و کارگروه واحد شهرستان مریوان تشکیل شده است و امیدواریم با نظرات این کارگروه زمینه توسعه گردشگری دریاچه زریوار و مدیریت واحد آن فراهم شود.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری مریوان ،محیط زیست کردستان و ادارات مرتبط شهرستان مریوان به منظور مدیریت جامع تالاب زریوار امضا گردید.

بازدید [ 1000 ]
برچسب ها