اخبار

فرماندار مریوان:

مسئولان ادارات باید پاسخگوی انتقادهای سازنده خبرنگاران باشند

فرمانداری مریوان در روزخبرنگار و با حضور امام جمعه و فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان همزمان با 17 مرداد از اصحاب رسانه تجلیل بعمل آورد.
مسئولان ادارات باید پاسخگوی انتقادهای سازنده خبرنگاران باشند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مریوان؛ مراسم گرامیداشت 17 مرداد روزخبرنگار فرماندار مریوان با برگزاری نشستی در محل سالن جلسات فرمانداری از خبرنگاران این شهرستان تجلیل کرد.

محمد شفیعی در این مراسم که با حضور ماموستا شیرزادی و فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد از زحمات خبرنگاران و مدیران کانالهای تلگرامی این شهرستان تقدیر به عمل آورد.

فرماندار مریوان در این نشست صمیمی اظهار داشت: شهرستان مریوان در طول سال گذشته شاهد رویدادهای مثبت زیادی بوده است که از بابت برگزاری جشنواره های متعدد و حضور تیم های گسترده ایرانی و خارجی در این کشور و حضور تیم های فرهنگی، هنری، اجتماعی و عمرانی و غیره بوده که فواید زیادی برای شهرستان داشته است.

تلخی هایی نیز در طول سالجاری و سال گذشته وجود داشته است که در حوزه اقتصادی مشکلاتی ایجاد شده و در مرز نیز دارای سختی هایی بوده ایم که تمامی آنها را پشت سر گذاشته ایم.

امروزه آمریکا می خواهد برخی از اخبار دروغین را بر سر زبان های عام و خاص بیندازد و وانمود کند که خود آنها برای مذاکره آماده بوده اند و این مقامات ایران اسلامی هستند پای میز مزاکرات نرفته اند و این در حالی است که بلافاصله پس از سخنان ترامپ مبنی بر آمادگی آنها برای گفت و گو وزیر خارجه آمریکا به ملت ایران توهین کرد. وی عنوان کرد: چهل دقیقه پس از سخنان رئیس جمهور آمریکا وزیرخارجه آن کشور به ایران اسلامی اهانت کرد و پس از 46 ساعت از این سخنرانی تحریم ها صورت گرفت و این میزان ذهنیت آمریکائی ها نسبت به ایران اسلامی را می رساند و اگر فردی بصیرت کافی نداشته باشد در دام آنها خواهد افتاد.

خبرنگاران امروزه زمان شناسی، معرفت شناسی و درک موضوع ها و زمان بیان آنها را دارند و همین امر نیز باعث شده است که فریب سیاست های آمریکا را نخورند و در دام آنها نیفتند.

خبرنگاران می توانند اثرگذار باشند و خدمات ارائه شده به مردم را رسانه ای کرده و به نظر مردم برسانند و می توانند التهاباتی را که دشمنان می خواهند بر مردم القاء کننند را بکاهند و یا از بین ببرند.

فعالیت هائی را که دلسوزان مردم مشغول به انجام آنها هستند را به سمع و نظر مردم برسانید تا آنها نیز بدانند که چه فعالیت هائی در این شهرستان انجام می شود تا مردم خادم و خائن را بشناسند.

فرماندار مریوان افزود: بیش از 500 روز از فرصتی که برای رفع معضل زباله های شهرستان مریوان اتخاذ شده بود گذشته است و تا الان مسئولانی که تعهد داده بودند چه فعالیت هائی را انجام داده اند این امر انتظار می رود شفاف سازی گردد تا مشخص گردد که چه کسی فعالیت می کند.

ما برای مردم خدمت کرده ایم و خدمات ازنده ای را برای مردم ارائه داده ایم اما باید کمی ها و کاستی ها نیز رسانه ای شود چراکه ما واهمه ای از این امر نداریم اما باید خبرنگاران باید زمان شناسی و معرفت شناسی داشته باشند چراکه برخی از اخبار می تواند به جای نقد باعث ایجاد تنش در جامعه گردد و این امر صحیح نیست.

گاها رئیس اداراتی هستند که به جای رفتن به سرکار خود در ساعات کاری در بیرون از اداره هستند و دیر به محل کار خود می روند و این امر را اگر خبرنگاران نادیده بگیرند خیانت به مردم خواهد بود چرا که کارمندان به ویژه رؤسای ادارات برای ارائه خدمات به مردم حقوق می گیرند.

استفاده از ماشین های دولتی برای مسایل شخصی از سوی مدیران یا کارمندان دولت نه تنها اخلاقی نیست و حرام است بلکه نادیده گرفتن اهمیت رعایت حقوق مردم به شمار می آید چرا که ابزارهای موجود در ارگان و نهادهای دولتی از ابزارهای بیت المال به حساب می آید.

فرماندار مریوان با اشاره به ساماندهی تانکرهای ترانزیتی اخیرا اعلام شده است که به زودی این امر نیز رسانه ای می شود.

وی بیان داشت: در طول سال های کاری که در شهرستان مریوان بوده ام کمک های زیادی به شهرداری و اعضای شوراهای اسلامی این شهر داشته ام و حتی برای مسئله اعتبارات نیز همکاری های زیادی صورت گرفته است ولی اگر تخصیص اعتبارات به اندازه کافی نبوده است به دلیل میزان اعتبارات کشوری و وضعیت اقتصادی کشور بوده است.

وی با اشاره به برگزاری تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد : برای برگزاری تئاتر خیابانی نیز شخصا به فعالیت کاری پرداخته ایم که همین امر نیز باعث شد از نه کشور جهان در این جشنواره شرکت کنند و همچنین 5 تن از هنرمندان نامی کشور نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.

فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به شهادت 11 تن از پاسدار وطن در روستای دری افزود : برخی از رسانه های معاند به گونه ای وانمود می کردند که در این شهرستان هیچگونه امنیتی وجود ندارد اما باید عنوان کرد که برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانری مریوان خود گواه بر داشتن امنیت کامل این شهرستان است.

پس از برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان مسابقه رکوردگیری نیز در دریاچه زریبار برگزار خواهد شد که متولی آن نیز هیات ورزش های همگانی خواهد بود که با همکاری فدراسیون آن برگزار می شود.

وی با تبریک مجدد به خبرنگاران ابزار امیدواری کرد خبرنگاران با حفظ آبروی مردم و مسئولان فضای منفی بر جامعه را حاکم نکرده و بدانند که خداوند متعال نیز خشنود خواهد بود لذا حفظ آبروداری و اجتناب از آبروریزی فعالیت های کاری خود را انجام دهند.

فرماندار مریوان در پایان سخنان خود اظهار کرد : در بین شهرستان های استان کردستان بیشترین میزان اعتبارات برای ساخت خانه نیازمندان به شهرستان مریوان اختصاص داده شده است.

 

بازدید [ 548 ]