اخبار

مردم و مسولان کشور در برخورد با چالشها یک صدا هستند

مردم و مسولان کشور در برخورد با چالشها یک صدا هستند

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری مریوان  پیش ‌از ظهر یکشنبه مورخ 12/8/98 دبیرخانه ستاد هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مستقر در اداره جهاد کشاورزی مریوان میزبان روسا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مریوان بود. در این جلسه آرتیکاس اقبال، سرپرست فرمانداری و قائم‌مقام ستاد شهرستان، سرهنگ پاسدار منصور ولی‌ئی فرمانده سپاه پاسداران، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مریوان و محمود الله‌مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، به عنوان مسئولان ذیربط حضور داشتند.

سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به ویژه شهدای دانش‌آموزی اظهار داشت: چند روز پیش فایلی ویدیوئی از سخنرانی یک عالم مسلمان در کشوری غربی را نگاه می‌کردم در مورد اینکه یک مسلمان بایستی چگونه خود را معرفی نماید، اینگونه بیان داشت:  از نظر ما گام اول شروع از خودمان است؛ آن هم نه در زبان بلکه به عمل. پیامبر اسلام(ص) پیش از مبعوث شدن به مکارم اخلاقی صداقت و امانتداری شهره بود.

آرتیکاس اقبال در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما بایستی درکی واقعی از وضعیت امروز کشور و جامعه داشته باشیم چراکه اگر واقعیت‌ها را بشناسیم می‌توانیم بهتر در جهت رفع مشکلات جامعه گام برداریم. در بودجه 98 دولت که براساس صادرات دو میلیون بشکه نفت بسته شده بود، با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که نظام سلطه بر ما بسته، امروز صادرات نفت ما بین 100 تا 150 هزار بشکه در روز است؛ کمی بیش از 5% مقدار پیش‌بینی شده در بودجه سالانه؛ این واقعیت قاعدتا خیلی از برنامه‌ریزی‌ها را دچار مشکل می‌کند. با وجود این چالش عظیم اما مدیریت و راهبری بزرگان نظام تهدیدات ناشی از سیاست فشار حداکثری دشمن را به حداقل رسانده است. تمام منطقه در آتش و ناامنی است و تحریم‌ها سنگین اما شجاعت مسئولان و کارگزاران موجب تداوم حیات جامعه و نظام بوده است و این شجاعت به فرموده رهبر معظم انقلاب ناشی از درس گرفتن از شهدا و راه پرافتخارشان است. نمی‌گوییم همه چیز درست است اما مطمئن باشید اگر هر کشور دیگری به جای ما بود تا کنون چندین بار دچار فروپاشی شده بود.

قائم‌مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر مریوان ادامه داد: مردم و مسئولان کشور ما از یک جنس و در استکبارستیزی هم‌صدا هستند و این یک‌صدایی را از مقاومت در جریان جنگ تحمیلی آموخته‌اند. کشورهای دیگر با خیلی کمتر از مشکلات ما دچار فروپاشی و بحران شده‌اند. کشوری مثل لبنان یا عراق را ببینید. این دو کشور نه تمرین مقاومت کرده اند و نه مردم و کارگزارانش همدل و هم‌صدا هستند لذا دچار آشوب و فروپاشی شده‌اند.

اقبال در پایان خاطرنشان کرد: در این میان جامعه و نظام ما یک مشخصه مهم و ویژه خود دارد که آن هم برخورداری از نعمت رهبری داهیانه و مقتدر رهبر معظم انقلاب است که از کژتابی و ناکارآمدی سیستم و نظام جلوگیری می‌کند و آن را به افق روشن پیش‌رو هدایت می‌کند.

 

برچسب ها