اخبار

مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموزی در مریوان برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموزی در شهرستان مریوان با حضور فرماندار ،امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستانی در سالن نشاط آموزش پرورش برگزار شد.
مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموزی در مریوان برگزار شد

فرماندار شهرستان مریوان وجه تمایز بین مردم ایران با سایر کشورهای دیگر را در میزان اعتقادات به کشور و داشتن بصیرت و آگاهی کافی اظهار کرد.
محمدشفیعی در مراسم افتتاحیه یادواره دانش آموزی و پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد : اگر دفاع مردم سایر کشورهای این جهان از میهنشان را با مردم ایران اسلامی مقایسه کنیم خواهیم دید که مردم این دیار برای دفاع از آب و خاک این کشور دارای تفاوت های اساسی و ریشه ای هستند.
شفیعی تصریح کرد : اگر در یکی از کشورهای دنیا برای دفاع از میهن بخاهند به پا خیزند دولت با استفاده از ابزارهایی که دردست دارد مردم را وادار به حضور در میادین جنگ آن هم با در نظر گرفتن شرایطی خاص است که این امر در ایران اسلامی به گونه ای دیگر و ان هم با حضور پر از شور و شوق مردم صورت می گیرد.
وی بیان کرد : مردم ایران اسلامی همواره نشان داده اند که برای دفاع از کیان این میهن سن و سال نمی شناسند و در هر زمانی که لازم باشد به میدان امده و جان و مالشان را در راه آرمان های این نظام اسلامی اهداء خواهند نمود.
فرماندار شهرستان مریوان افزود : میزان اراده و ایمالنی که در قلب مردم متدین ایران اسلامی وجود دارد همواره توطئه های دشمنان و استکبار جهانی را با شکست مواجه نموده و از نفوذ آنان به این میهن جلوگیری به عمل آورده است.
محمد شفیعی اظهار کرد : مردم ایران همواره و در طول تاریخ نشان داده اند که با شور و اشتیاق کافی برای دفاع از میهن و کیان و آب و خاک در میادین نبرد برای دفاع حاضر شده و همواره در برابر ظلم و ستم ایستادگی خواهند نمود.
شفیعی با اشاره به میزان شوقی که در رزمندگان برای رفتن به جبهه در هنگام جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه نظام نوپای ایران اسلامی بود اظهار کرد : زمانی که استکبار جهانی با استفاده از نوکرهای خود می خواست این کشور را به زانو درآورد مردم ایران با شور و اشتیق کافی به میادین نبرد امده و در جبهه برای دفاع از این میهن با نشاط حاظر گشتند.
وی تصریح کرد : مردم ایران اسلامی اعتقادی به خداوند متعال دارند و می دانند که اگر جانشان را با گلوله های دشمن از دست بدهند در دنیا و اخرت رستگار خواهند شد لذا هیچ ترسی از جبهه و نبرد و دفاع از این آب و خاک را ندارند.
فرماندار شهرستان مریوان بیان کرد : در زمان جنگ تحمیلی خانواده هائی بودند که تنها فرزند خود را برای این میهن در جبهه های دفاع اهداء نمودند و خانواده هائی هم بودند که بیش از 4 فرزندشان را در این ایام از دست دادند.
وی با اشاره به رشادت های مردم شهرستان مریوان در زمان جنگ تحمیلی اظهار کرد : متاسفانه رژیم بعث عراق ناجوانمردانگی های زیادی را در حق مردم شهرستان مریوان انجام داده که هنوز هم یادگاری ان واقعه های تلخ در این شهر و بر روی جسم و جان مردم مانده است.
محمد شفیعی افزود : خمپاره و موشک های دشمن بعثی همواره بر روی مئدارس و بیمارستان های این شهرستان فرود امده و مردم را در اوج مظلومیت به شهادت می رساند و این مظلومیت گاهاً غریب مانده است.
شفیعی افزود : در طول سالجاری بیش از 73 یادواره برای شهداء این شهرستان از جمله یادواره شهداء دانش آموزی، یادوراه شهداء فصلی، یادواره شهداء روحانیون و شهداء محلات و غیره در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهداء این شهرستان برگزار شده است.
وی تصریح کرد : در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهداء این شهرستان بیش از 23 نام برای تصویب نهایی در راستای نام گزاری معابر اصلی و کوچه های این شهر با نام شهداء به زودی به تصویب می رسد که امید است بتوان با این اقدام همواره نام و یاد این عزیزان را گرامی بداریم.
وضعیت گردشگری دریاچه مریوان به زودی تغییر خواهد کرد
فرماندار شهرستان مریوان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نزدیکی فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی اظهار کرد : در راستای انجام فعالیت های زیباسازی شهرستان مریوان  به منظور جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی به زودی شاهد تغییراتی اساسی در حوزه دریاچه زریبار خواهیم بود.
محمد شفیعی تصریح کرد : هم اکنون برای جلب بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی در انجام برخی فعالیت های موجود در حوزه های گردشگری با 14 شرکت جداگکانه در حال رایزی هستیم که اگر این شرکت ها را بتوان برای انجام فعالیت های موجود به دریاچه زریبار جلب کنیم می توان شاهد تغییراتی گسترده باشیم.
شفیعی همچنین در بخش دیگری از شخنان خود اظهار کرد : خوشبختانه امروزه شهرستان مریوان دارای امنیت پایداری است و گردشگران و توریست های داخلی و خارجی با اطمینان خاطر به این شهر حضور می یابند و امید است که مردم شهرستان مریوان با حفظ این امنیت کنونی راه را برای ورود افراد بیشتر به این شهر فراهم نمایند.

وی بیان کرد : متاسفانه دشمنان دین مبین اسلام همواره برای لطمه زدن به این انقلاب توطئه های زیاد و به روزی را انجام می دهند که امروزه یکی از این توطئه های جدید فراخوان هائی است که از سوی آنها برای تجمع مردم در بازارهای موجود است که خوشبختانه در این شهرستان تا به امروز هیچ گونه تجمعی وجود نداشته و این نشان از بصیرت و آگاهی مردم است.

وی اظهار کرد : دشمنان در حال نشان دادن شهرستان مریوان به عنوان یکی از شهرستان های امنیتی و نابسامان است اما باید عنوان کرد که مردم این شهرستان با توجه به میزان بصیرت و آگاهی که دارند راه نفوذ دشمنان را مسدود نموده و هیچگاه به گزافه گوئی های آنان گوش فرا نخواهند داد.
فرماندار شهرستان مریوان کرد :در چند ماهه اخیر دو مرز کوله بری این شهرستان با هم ادغام شده و به یک مرز رسمی تبدیل گشت که امروزه با مرزرسمی و بین المللی باشماق مریوان دو مرز رسمی در این شهرستان وجود دارد.
محمد شفیعی بیان کرد : امروزه مرز خانمه شیخان مریوان به یک مرز رسمی و دائمی تبدیل شده و مردم می توانند از مزایای ان بهره ببرند.
شفیعی بیان کرد : بازدیدی از سوی مدیرکل واردات کشور از مرز خانمه شخنان در روزهای اخیر صورت گرفته است که به قدری تحت تاثیر قرار گرفت و این مرز را معتبر اعلام نموده و کد رسمی نیز به ؟آن تعلق گرفته و اکنون مراحل نهایی ان در حال انجام است.
وی افزود : در گذشته میزان مرزی شهرستان در حدود 15 کیلومتری بوده که هم اکنون به شعاع 20 کیلومتر تغییر یافته و این امر باعث افزایش 4 هزار نفر به عنوان کولبر شده که باعث تعویق در صدور کارت های کوله بری شده است.
هم اکنون ۱۰۳۱۸نفر وجود دارد

بازدید [ 904 ]
برچسب ها