اخبار

مراسم مولودی خوانی در روستای خشکلان مریوان برگزار شد

مراسم مولودی خوانی در روستای خشکلان با حضور شفیعی فرماندار مریوان برگزار شد.
مراسم مولودی خوانی در روستای خشکلان مریوان برگزار شد

فرماندار مریوان از اختصاص 105 میلیارد تومان اعتبار در راستای اشتغال زایی مریوان خبر داده و اظهار کرد : این اعتبارات در راستای ایجاد اشتغال پایدار و همچنین رفع معضل بیکاری به شهرستان مریوان اختصاص یافته است.
محمد شفیعی در مراسم مولود خوانی روستای خوشکلان مریوان که با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در شامگاه روز چهارشنبه برگزار شد اظهار کرد : با توجه به نگاه های مثبت استاندار جدید استان کردستان در رفع معضلات بیکاری جوانان 105 میلیارد تومان اعتبارات در بخش اشتغال زایی جوانان این شهرستان اختصاص یافت.
شفیعی افزود : این مبلغ به عنوان رقم بی صابقه ترین مبلغی است که تا اکنون به شهرستان مریوان تعلق یافته است.
وی عنوان کرد : از محل اعتبارات اشتغال فراگیر استان که با درایت استاندار جدید این استان که با فکر اقتصادی زمینه پیشرفت فعالیت های عمرانی کردستان را فراهم کرده است مبلغ 105 میلیارد تومان برای اشتغال زایی در شهرستان مریوان تخصیص داده شده است.
فرماندار شهرستان مریوان عنوان کرد : از میزان مبلغ 105 میلیارد تومان موجود که در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان و نوجوانان جویای کار به این شهرستان تعلق گرفته است مبلغ 75 میلیارد تومان ان به بخش کشاورزی تعلق دارد.
محمد شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ثبت جهانی مریوان به عنوان شهر کلاش اظهار کرد : امروزه این شهرستان دوباره در سطح جهانی درخشید و نورانی شد.
شفیعی افزود :  در سال های گذشته جدای از حملات رژیم بعث عراق مسئله مهم گروهک های معاند باعث عدم رونق این شهرستان شده بود که به حمد خداوند متعال و با همت و پشت کار مردم این شهرستان از این جنگ پیروزمندانه و سربلند نگذاشتند حتی یک وجب از خاک میهن به تصرف رژیم بعثی قرار گیرد.
وی عنوان کرد : از سال 75 به بعد دوران سازندگی شروع شد و امروزه دنباله استمرار سازندگی و تکمیل و احیای زیرساخت های موجود است که در کنار ان نیز توسعه گردشگری به وفور دیده می شود و نام مریوان و مردم فهیم آن در یونسکو ثبت شده که تا چهار سال آینده در یونسکو استمرار خواهد یافت.
محمد شفیعی تصریح کرد : بدنبال ثبت ملی شهرستان مریوان به عنوان پایتخت ورزش های هوایی هستیم که با همت و تلاش مسئولان به دنبال ثبت جهانی ان نیز خواهیم بود و این بدان معنی است که در نقطه صفر مرزی ایران اسلامی امنیت پایدار وجود دارد و این امنیت را نیز مرهون خون شهداء و ایثار و فداکاری نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران هستیم.
شفیعی خاطرنشان کرد : شهرستان مریوان با دارا بودن ظرفیت های بالای گردشگری که داردمی تواند از نظر صنعت گردشگری در ایران اسلامی بدرخشد و با جذب توریست و گردشگرهای خارجی زمینه رشد اقتصاد این شهرستان و حتی استان کردستان را نیز فراهم نماید.
وی عنوان کرد : به زودی در این شهرستان کارگاه بزرگ در زمینه های مختلف گردشگری از جمله آموزشی در این زمینه ایجاد خواهد شد و ما شاهد رونق این صنعت در شهرستان مریوان خواهیم بود و همچنین بهترین و بیشترین استفاده از وضعیت گردشگری مریوان شکل خواهد گرفت.
وی همچنین با اشاره به وضعیت فعلی بخش های مختلف شهرستان مریوان از نظر عمرانی  و زیرساختی اظهار کرد : بخش سرشیو مریوان از دو دهستان گلچیدر و سرشیو تشکیل شده است که دارای جمعیتی بالغ بر 8 هزار نفر است.
فرماندار مریوان بخش سرشیو را از محرومترین نقاط روستاه های این شهرستان عنوان نموده و اظهار کرد : بخش سرشیو مریوان در کنار برخی از روستاه های بخش کوماسی یکی از محرومترین نقاط استان کردستان هستند که بسیاری از خدمات موجود به این بخش ارائه نشده است.
محمد شفیعی ادامه داد : دلیل عمده محرومیت های موجود در این بخش از شهرستان مریوان بخاطر توپوگرافی و صعب العبور بودن این مکان بوده و این امر باعث شده است که مسئولان نتوانند به خوبی در ارائه خدمات و امکانات موجود به روستانشینان این منطقه ارائه خدمت کنند.
شفیعی تصریح کرد : این ارائه نشدن خدمات به معنای فراموشی دولت از این بخش و منطقه نیست بلکه به دلیل وضعیت توپوگرافی است که این مناطق دارند و امکان ارائه خدمات در انها بسیار سخت است.
وی ادامه داد : در طول سالجاری 4 میلیارد تومان اعتبار به بخش سرشیو مریوان در راستای آسفالت راه های روستایی و عمرانی این بخش اختصاص یافت که تا زمان اتمام فصل کاری و اتمام سال مالی دولت نیز بخشی از پروژه جاده های موجود به اتمام خواهند رسید.

فرماندار مریوان گفت : به غیر از چهار میلیارد تومانی که پیشتر به این بخش اختصاص یافت دو میلیارد تومان دیگر نیز از محل تملک دارائی های استان به این بخش اختصاص داده شده است و این نشان از یک جهش خاص در زمینه اعتبارات برای منطقه سرشیو است.

محمد شفیعی تصریح کرد : امروزه 5 روستای بخش سرشیو مریوان با مشکلات آب مواجه هستند که اعتبارات لازمه صورت گرفته و امید است به زودی این مشکلات رفع خواه شد و همچنین باید عنوان کرد که در سال اینده نیز عملیات گازرسانی به این مناطق گازرسانی انجام خواهند شد و به امید خداوند تا پایان سال 97 تمام روستاه های این بخش گازرسانی خواهد شد.
شفیعی با اشاره به اختلالات شبکه های مخابراتی در بخش سرشیو اظهار کرد : امید است که با همت و تلاش مسئولان بتوان برای رفع این معضل اقدامات شایسته ای صورت بگیرد.
وی همچنین عنوان کرد : عمده فعالیت های اقتصادی بخش سرشیو از دامداری و کشاورزی است که با اختصاص آب سد گاران به این سخش شاهد رونق هرچه بهتر و بیشتر روستاه های موجود و روند روبه رشد و شکوفایی اقتصاد این مناطق خواهیم بود.
فرمانداری مریوان خاطرنشان کرد : عمده ترین مشکلات موجود در بخش سرشیو مریوان نبود راه های آسفالته و نبود گازخانگی است که با توجه به پیشبینی های صورت گرفته تا اتمام سال 97 این مشکلات رفع خواهند شد.
محمد شفیعی افزود : فعالیت های محرومیت زدایی سپاه پاسداران که در مناطق سرشیو مریوان انجام می گیرد کمک حال خوبی برای انجام فعالیت های دولت است.
شفیعی در پایان سخنان خود عنوان کرد : با توجه به اقدامات سپاه پاسداران در محرومیت زدایی و فعالیت های عمرانی که می کنند باید عنوان کنیم که بسیج نیز از بدنه دولت جدا نیست و ما ان را یکی می بینیم و دولت با قدم های بسیجی گونه خود در انجام این فعالیت های موجود می تواند هم به نفع نظام باشد و هم برای مردم ارائه خدمت کرده و باعث خوشنودی انها گردد.

بازدید [ 1020 ]
برچسب ها