اخبار

مراسم ثبت جهانی کلاش در مریوان برگزار خواهد شد

شفیعی فرماندار مریوان : مراسم و آئین ثبت جهانی شهرمریوان به عنوان شهر جهانی "کلاش فردا ساعت 10 در سالن نشاط آموزش پرورش مریوان برگزار می شود
مراسم ثبت جهانی کلاش در مریوان برگزار خواهد شد
فرماندار شهرستان مریوان از برگزاری مراسم و آئین ثبت جهانی "کلاش" این شهرستان در فردا صبح خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان؛ محمد شفیعی اظهار کرد : مراسم و آئین ثبت جهانی شهرستان مریوان به عنوان "شهر کلاش" فردا دوشنبه مورخ 27 اذرماه سالجاری برگزار می شود.
محمد شفیعی اظهار کرد : صبح روز دو شنبه مورخ 27 آذرماه سالجاری با حضور برخی از مسئولان جهانی، کشوری، استانی و شهرستانی مراسم و آئین ثبت جهانی شهرستان مریوان به عنوان "شهر کلاش" برگزار می شود.
شفیعی افزود : به غیر از مسئولان استانی و کشوری چهار شهردار از شهرداران چهار شهر مشهد، تبریز، اصفهان و نیز لاله جین همدان نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.
فرماندار مریوان افزود : در این مراسم ضمن سخنرانی معاونت صنایع دستی کشور آئین تجلیل و تقدیر از پیشکسوتان صنایع دستی این شهرستان از جمله فعالیت هایی است که در این مراسم صورت خواهد گرفت.
محمد شفیعی بیان کرد : در این مراسم همچنین ضمن اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از سوی مسئولان جهانی و ذیربط به جهانی شدن کلاش لوح شهر جهانی کلاش به این شهرستان اهداء خواهد شد.
شفیعی بیان کرد : این مراسم با هدف جهانی شدن کلاش و در راستای ترغیب و تشویق مردم برای هرچه بهتر و بیشتر پرداختن به صنایع دستی انجام می گیرد و امید است مردم بیش از پیش برای روی اوری به این صنعت قدیمی ترغیب گردند.
وی خاطرنشان کرد : افزایش میزان تولیدات کلاش به عنوان یکی از صنایع دستی در این شهرستان و همچنین ایجاد بازار جهانی برای این دست بافت مردم مریوان از جمله مهمترین اهداف برگزاری این مراسم است.
فرماندار مریوان افزود : امید است که در این مراسم بتوان میزان تقاضاهای آموزشی از سوی مردم را افزایش داده و همچنین میزان تولیدات را نیز افزایش دهیم و بتوانیم ضمن جهانی نمودن این صنایع دستی بازاری جهانی برای عرضه ان فراهم نمائیم.
محمد شفیعی بیان کرد : تاسیس دبیرخانه جهانی کلاش در این شهرستان و تجاری سازی و برنامه ریزی برای افزایش تولیدات و فروش این محصول و همچنین ایاد بسته بندی های شیک و عرضه آن در بازار جهانی از دیگر اهداف برگزاری این مراسم است.
شفیعی ضمن دعوت از مردم شهرستان مریوان برای حضور در این مراسم عنوان کرد : این مراسم از راس ساعت 10 صبح روز دوشنبه 27 آذرماه سالجاری در سالن نشاط آموزش و پرورش شهرستان مریوان واقع در کنار کانون پوریای ولی برگزار می شود که در حد ظرفیت این سالن شرکت عموم نیز آزاد است.
لازم به ذکر است که در این مراسم، هدا هیجاوی رئیس شورای جهانی آسیا و اقیانوسیه؛ خانم توحدی عضو شورای جهانی آسیا و اقیانوسیه و مشاورز معاونت صنایع دتسی کشور، احمد الفاری مدیر منطقه غرب آسیا شورای جهانی صنایع دستی، استاندار و فرماندار، معاون استاندار استان کردستان حضور خواهند داشت.

بازدید [ 879 ]