اخبار

مراسم تودیع و معارفعه فرمانده سپاه در حسینه سپاه مریوان برگزار شد

پش از ظهر سه شنبه 8/5/98 جلسه تودیع و معارفه فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان مریوان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه استان، آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری و رییس شورای تامین شهرستان، ماموستا شیرزادی امام جمعه و دیگر روسای نهادها و ارگان‌های لشکری و کشوری شهرستان در محل حسینیه سپاه پاسداران مریوان برگزار شد.
مراسم تودیع و معارفعه فرمانده سپاه در حسینه سپاه مریوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان : آرتیکاس اقبال، سرپرست فرمانداری و رییس شورای تامین شهرستان مریوان: در این مدت که به عنوان سرپرست فرمانداری و رییس شورای تامین در مریوان حضور دارم از سرهنگ شکیبا سلیمی فرمانده محترم سپاه شهرستان جز دوستی و صمیمیت ندیدم و همکاری موثر در قالب شورای تامین شهرستان برای بنده بود. از خدمات ایشان در دوره فرماندهی سپاه مریوان قدردانی می‌کنم.

سرپرست فرمانداری در ادامه این جلسه گفت :فرماندهان و امرای نظامی موفق و محبوب سپا اکثرا در طول دوران خدمتی خود سابقه‌ای در کردستان و مریوان دارند و این اهمیت قبول مسئولیت در این خطه از میهن را می‌رساند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کردستان و به‌ویژه در شهرستان مریوان علاوه بر بعد عمومی امنیت که نظامی است دیگر ابعاد آن را از نظر دور نداشته و خدمات درخوری در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و خدماتی ارایه داده است.
جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان مریوانی‌ها جایگاهی ویژه است و حتی نمی‌توان این وضعیت را با دیگر شهرستان‌های استان مقایسه کرد. نتیجه این جایگاه و همدلی مردم و سپاه در مریوان امنیت پایداری است که در منطقه شاهد هستیم.
 اقبال در پایان صحبت های خود ضمن خوش‌آمدگویی به سرهنگ منصور ولی‌ئی در کسوت فرمانده جدید سپاه شهرستان مریوان، امیدوارم شاهد ارتقای امنیت پایدار در مریوان باشیم.

ماموستا شیرزادی، امام جمعه مریوان در ادامه این مراسم  خاطرنشان کرد : به جز ذات حضرت حق، همه امور و چیزها اول و آخر، و تولد و مرگ دارد. مراسم امروز هم ذاتی و طبیعی زندگی انسان است.
امام جمعه مریوان در ادامه :امنیت و آسایش امروزمان را مدیون رشادت و فداکاری‌های همه خدمتگزاران ملت هستیم که در خط مقدم‌شان پاسداران عزیر قرار دارند و مقتضی است که قدردان فعالیت و تلاش آنها باشیم.
از راه شهدا بازنمی‌گردیم و در مقابل مخلان امنیت مملکت و مخالفان قانون اسلام سینه خود را سپر و از نظام‌مان دفاع می‌کنیم.
کار شما سپاداران عزیز مقدس است چرا که در راستای هدف مبارک امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد. لذا همیشه فعالیت روزانه خود را با وضو شروع نمایید و قداست خدمت خود را حفظ نمایید.

سردار رجبی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: ما  در انتصاب فرماندهان شهرستان‌ها شاخص‌های عملکردی آنها را در نظر می‌گیریم و مطمئنا بایستی این فرماندهان تراز قابل قبولی از آن شاخص‌ها را تحصیل کرده باشند. به دلیل اینکه در شهرستان مریوان ما با ویژگی‌های منحصربه‌فردی – در مقایسه با دیگر نقاط استان – مواجه هستیم، فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن باید به مراتب از تراز و نرم مذکور فراتر باشد.
سردار رجبی شهرستان مریوان ویژگی‌های خاص خود را دارد: جغرافیای پیچیده، مردم خون گرم، فرهنگ والا و مرز طولانی با کشور همسایه؛ اما مهمترین این ویژگی‌ها همان است که وایل انقلاب مریوان را به آن می‌شناختند: «قم کردستان». این فرهنگ ریشه‌دار مذهبی در منطقه مریوان باعث ناامیدی معاندان از نفوذ و نیز مهیا ساختن بستر مناسب جهت فعالیت خدمتگزاران نظام اسلامی است.
بنابر ویژگی‌ها و حساسیت‌های فوق است که همیشه بهترین فرماندهان را برای سپاه شهرستان انتخاب می‌کنیم.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان کردستان  در پایان  سخنان خود عملکرد جناب سرهنگ سلیمی در راس سپاه این شهرستان مورد قبول دانست و از وی در مراتب بالاتر استفاده خواهیم کرد. جناب سرهنگ منصور ولی‌ئی هم که به عنوان فرمانده جدید سپاه مریوان منصوب شده فرزند کردستان است و از نوجوانی با جبهه و نظام اسلامی همراه و همدل بوده و پله‌پله مراتب ترقی را طی کرده است و در حال حاضر یکی از بهترین فرماندهان موجود در سطح استان کردستان است.

برچسب ها