اخبار

مراسم بزرگداشت شهیدصیاد شیرازی در مریوان برگزار شد

مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبدشهید "علی صیاد شیرازی" با حضور مسئولین در مسجد جامع مریوان برگزار شد.
مراسم بزرگداشت شهیدصیاد شیرازی در مریوان برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبدشهید "علی صیاد شیرازی" در مسجد جامع مریوان برگزار شد.
فرماندار شهرستان مریوان در این مراسم اظهار کرد : ارتش شهرستان مریوان تعداد 911 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است که این خود یکی از افتخارات نیروهای ارتش این شهرستان است.
محمد شفیعی اظهار کرد : شپهبد شهید علی صیادشیرازی از جمله ارتشی های جمهوری اسلامی ایران وبد که حضور پررنگی در شهرستان های مریوان، بانه و سردشت داشت و همواره به این مرز و دیار علاقه ای وافر داشت.
وی عنوان کرد : شهید سپهبد علی صیاد شیارزی یکی از لایقترین فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی بود که ضمن اقتداری که داشت همواره متواضع و فروتن بوده و با مردم اخلاق بسیار حسنه ای داشت.
فرماندار شهرستان مریوان تصریح کرد : خضوع و خشوع این شهید در نماز را همگان دیده اند و این نشان از تربیت خانوادگی وی دارد که در دوران کودکی و در خانواده خویش به شیوه اسلامی و صحیحی تربیت شده و کامل رسیده است و این امر باعث شد که وی از شجاعت کافی برخوردار باشد.
محمد شفیعی اظهار کرد : شهید شیرازی به عنوان اولین نفر از ایران در امریکا در حوزه بالستیک درس خوانده و دارای رتبه های برتری در این مرود بود که این امر باعث شد تا توان جسمانی و دانش و اگاهی وی که به صورت آکادمیک یادگرفته بود با هم آمیخته شده و این امر از وی یک فرد مقتدر و توانا ساخت.
شفیعی عنوان کرد : شهید شیرازی در زمانی که جنگ به پایان رسید و نا آرامی های درون کردستان را دید به یاری مردم این دایر شتافت و با ایجاد پایگاه هایی در مریوان و سردشت و بانه توانست موفقیت های زیادی در جنگ علیه دشمنان را بدست آورد.
وی افزود : در زمانی که گروهک ها در استان کردستان حضور داشته و نا آرامی ایجاد کرده بودند سپهبد شهیدعلی صیادشیرازی در این استان حضور یافته و مشغول به تربیت نیروهای انقلابی شده و اولویت آموزش را در اخلاق و معنویت می دید و سپس وارد انجام فعالیت های عملیاتی می شد.
فرمانده ارتش شهرستان مریوان نیز در ادامه این مراسم با عنوان این نکته که شهادت در راه خدا یکی از مهمترین آرزوهای هر رزمنده ای است عنوان کرد : شهداء مهمترین و زرینترین برگ از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند.
سرهنگ رحمت پور عنوان کرد : دو تن از فرماندهان ارتش کل کشور به شهادت رسیده اند و این امر یکی از افتخارات ارتش است که با اهدای جان خود توانسته اند از این میهن اسلامی دفاع کنند.
رحمت پور تصریح کرد : ارتش جمهوری اسلامی همواره در تمامی عرصه های موجود همراه با سایر ارگان های نظامی کشور از کیان این میهن دفاع نموده است.
وی افزود : نیروهای ارتش در زمان جنگ تحمیلی با اهداء جان خود توانستند از نفوذ دشمنان بدخواه پیشگیری کنند و این امر باعث ناخوشنودی دشمنان دین مبین اسلام گشت اما ارتش توانست جای خود را در دل مردم باز کرده و سخنی برای گفتن داشته باشد.
فرمانده ارتش مریوان اظهار کرد : نیروهای ارتش همواره در هر حادثه ای همراه و یاور مردم سراسر این کشور پهناور هستند و با آنها خواهند بود و حتی در حوادث تلخ و ناگوری همچون زلزله کرمانشاه که باعث شد بسیاری از هم وطن های ما جان و مال خود را از دست دهند به موقع برای کمک رسانی در صحنه حضور یافتند.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد : ارتش از جمله نیروهای مردمی موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران است و همواره آماده ارائه خدمات به مردم است.
اازم به ذکر است که سپهبد عای صیاد شیرازی در سحرگاه روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی منزل خود مورد سوء قصد تروریستی منافقین قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل امد.

بازدید [ 1081 ]
برچسب ها