اخبار

محور جدید مواصلاتی سنندج به مریوان در موعد مقرر افتتاح می شود

محور جدید مواصلاتی سنندج به مریوان در موعد مقرر افتتاح می شود
معاون عمرانی استاندار کردستان:
محور جدید مواصلاتی سنندج به مریوان در موعد مقرر افتتاح می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری: شهرام ملکی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراحل اجرایی مسیر تیژ تیژ - گاران از محور مواصلاتی سنندج به مریوان با بیان این مطلب اظهار داشت: بنا به تاکیدات استاندار محترم کردستان برای تسریع در اتمام عملیات پروژه سنندج به مریوان این امر در دستور کار قرار گرفت و در این راستا به صورت مستمر و هفتگی از روند پیشرفت پروژه بازدید به عمل می آید.
وی افزود: در این بازدیدها که به همراه مدیران دستگاههای اجرایی، مشاوران، پیمانکاران و سایر عوامل اجرایی پروژه صورت می گیرد در صورت هر گونه مشکل در مسیر روند پیشرفت پروژه در اسرع وقت این نارسایی ها رصد شده و در جهت برطرف کردن آنها اقدامات مقتضی انجام می شود.
ملکی خاطر نشان کرد: بر این اساس سومین بازدید مستمر امروز از محل پروژه به عمل آمد.
وی تاکید کرد: ما دو موضوع رفع مشکل معارضین محلی و لزوم حضور مستمر دستگاههای اجرایی متولی تا اتمام پروژه را در اولویت کاری قرار داده ایم.
معاون هماهنگی
 کریم پور استانداری: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان همچنین در ادامه از همراهی مراجع قضایی، صنعت معدن تجارت، برق منطقه ای،  محیط زیست و دیگر دستگاههای دولتی به خصوص در جهت تسهیل در روند حل مشکل معارضین برای تسهیل در روند طرح تقدیر کرد.
وی ابراز داشت: خوشبختانه این پروژه از لحاظ  تامین منابع اعتباری ا حمایتهای ملی وزارت راه و شهرسازی و پیگیریهای استاندار محترم  و از طریق سازمان برنامه و بودجه و دفتر مقام معظم رهبری در حال حاضر و برای اتمام طرح حدود 147 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.
ملکی تصریح کرد: از این میزان اعتبار  حدود 108 میلیارد تومان تا بحال به استان تخصیص یافته است.
وی خاطر نشان کرد: از لحاظ اجرایی هم این طرح در سه قطعه در دست اقدام است که همزمان سه پیمانکار در هر کدام از این قطعات راهسازی مشغول به عملیات اجرایی آن هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اذعان داشت: علاوه بر این برای تسهیل در اجرای پروژه هم اکنون هفت کارگاه تولید شن و ماسه شهرستان را برای تامین مصالح مورد نیاز طرح بسیج شده اند و با تمام توان در حال کار هستند.
وی ادامه داد: همچنین برای تامین آسفالت مورد نیاز نیز هم اکنون دو کارخانه آسفالت بکارگیری شده اند.
ملکی گفت: همچنین برای برخی از مسیرها که نیازمند ماشین آلات تخریب و تسطیح بوده نیز در حال حاضر تعداد 11 دستگاه پیکور با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی برای کمک به این پروژه از سایر استانهای همجوار بکار گیری شده اند.
وی تاکید کرد: امیدواریم با همین روند فعلی با همکاری مردم، مسولین و پیمانکاران این پروژه در موعد مقرر به اتمام و به بهره برداری برسد.
ملکی در پایان گفت: برای اتمام پروژه همه عوامل بکارگیری شده تا این مسیر در اختیار مردم شریف استان و به ویژه مردم شهرستان مریوان قرار گیرد.

برچسب ها