اخبار

دومین جلسه شورای اداری سال 99 در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی مریوان برگزار شد

دومین جلسه شورای اداری سال 99  در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی مریوان برگزار شد

دردومین جلسه شورای اداری مطرح شد؛

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس یازدهم، مدافع عمومی مردم خواهم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان، دومین جلسه شورای اداری با حضور سرکار خانم دکتر شیوا قاسمی پور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی،  آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان، اعضا شورای تامین شهرستان،امام جمعه و دیگر مسئولین ادارات دولتی در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حسن اعتماد مردم در واگذاری وظیفه خطیر نمایندگی از اقدامات شبانه روزی مجموعه شبکه بهداشت و درمان در مبارزه با ویروس منحوس کرونا، تشکر کرد.

دکتر شیوا قاسمی پور با بیان اینکه بنده در مجلس مدافع حقوق عمومی مردم خواهم بود، افزود: از مردم شریف شهرستان های مریوان و سروآباد می خواهم برای انجام امورات غیرقانونی به بنده مراجعه نکنند چرا که وظیفه نماینده نظارت بر قانون و سیستم اداری و مدیریتی با استفاده از ابزارهای مدیریت قانونی است.

وی از مردم مریوان و سروآباد خواست چشم و گوش نماینده باشند و هرگونه قانون شکنی و ضایع شدن حق اداری را با در دست داشتن مدارک مستند، اطلاع رسانی کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی سیاست زدگی، تمایل به یک سلیقه خاص و عدم توجه به منافع ملی از ضعف های مجلس دهم بود و نمایندگان مجلس یازدهم با تعامل بین سه قوا با اهتمام جدی با تکیه بر کارآمد بودن و رفع نا امیدی در جامعه به وظایف نظارتی خود عمل خواهند کرد.

قاسمی پور با اشاره به اهمیت رسانه ها در جامعه کنونی، تصریح کرد: از اصحاب رسانه می خواهم فضای خبری را بدور از اندیشه های غیرواقعی و تنش زا ثبت کرده و در راه توسعه منطقه گام بردراند تا علاوه بر کمک به بهداشت روانی مردم که از استانداردهای مهم جامعه است باعث ایجاد روحیه همدلی در منطقه شوند و یار و یاور بنده در این وظیفه خظیر باشند.

وی خطاب به مدیران ادارات دولتی، عنوان کرد: مدیران اداراتی که ظوابط را جایگزین روابط می کنند، از مدار قانون خارج نمی شوند و به دنبال سیاست زدگی و سیاسی کاری نیستند و اولویت اول آنها خدمت به مردم است از کرسی مدیریتی خود مطمئن باشند اما اگر به صورت مستند خارج از این اثبات شود قطعا در شرف تغییر جهت توسعه و حل مشکلات منطقه قرار خواهند گرفت.

در این نشست فرماندار مریوان ضمن آرزوی موفیقت برای سرکار خانم دکتر شیوا قاسمی پور جهت توسعه شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس یازدهم، از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در مریوان ابراز نگرانی کرد و تصریح کرد: با وجود بسته شدن تالارهای عروسی اما مردم همچنان عروسی ها را در خانه باغ ها، منازل و.. برگزار می کنند در جایی که اصول اولیه کرونا در آن رعایت نمی شود که می تواند بسیار خطرناک باشد.

اقبال از همه مدیران خواست که فرهنگ سازی بدور از بخشنامه و کاغذ را به ویژه در مبحث کرونا گسترش بدهند و جامعه را نسبت به وضعیت فعلی جامعه آگاه تر کنند و قدم های موثر را در این رابطه بردارند.

فرماندار مریوان با اشاره به اهمیت پوشش بیمه عشایر و روستائییان، آن را یک اتفاق بی نظیر در تاریخ جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: بیمه اجتماعی با هزینه بسیار پایین یک موهبت ویژه برای روستائیان و افراد کم درآمد جامعه است به خصوص برای ایام بازنشتگی و دریافت مستمری که بسیار تاثیرگذار است و استقبال مردم روستانشین می تواند آینده بسیار خوبی را برایشان رقم بزند.

بازدید [ 133 ]
برچسب ها