اخبار

حضور مسئولین مریوان در روستای نی و دیدار با مردم این روستا

حضور شفیعی فرماندار مریوان به همراه مسئولین شهرستان در روستای نی و دیدار با مردم این روستا در خصوص بررسی و پیگیری مشکلات روستا
حضور مسئولین مریوان در روستای نی و دیدار با مردم این روستا

 

امام جمعه مریوان مردم روستای نی از توابع شهرستان مریوان را همراه و یاور نظام عنوان کرده و اظهار کرد : مردم این روستا همواره در کنار نظام بوده و خواهند بود.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی در جلسه هم اندیشی مسئولان شهرستان مریوان با مردم روستای نی اظهار کرد : روستای نی یکی از روستاه هایی است که در زمان جنگ تحمیلی بارهای عدیدی از سوی دشمن بعثی مورد حمله قرار گرفته و بسیاری از مردم این روستا مجروح شدند.

ماموستا شیرزادی با عنوان این نکته که روستای نی شهید زیادی تقدیم به این انقلاب کرده اند افزود : مردم روستای نی همواره پناهگاهی برای سایر آوارگان این شهرستان بوده اند و از همان ابتدای جنگ تحمیلی همراه و یاور سایر رزمندگان از این آب و خاک دفاع کرده و این مردم همواره همانند گذشته با نظام خواهند بود.

شیرزادی با اشاره به تفاوت سلیقه های موجود اظهار کرد : همان ونه که چهره آدم ها با یکدیگر متفاوت هستند سلیقه انها نیز بایکدیگر متفاوت بوده و این یک امر طبیعی است و گاها در خانواده ها نیز این امر کاملا آشکاراست ولی مدارا کردن می تواند بسیاری از مشکلات را رفع نماید.

شیرزادی تصریح کرد : در رفع مشکلات و معضلات موجود نمی توان انتظار داشت که یک شبه انجام گیرد چراکه این امر کاری است نشدنی و رفع نخواهد شد.

وی افزود : مشکلات بر روی هم انباشته شده اند و امروزه رفع یکروزه آنها بسیار سخت و نشدنی است لذا باید مردم و مسئولان با همکاری و همراهی یکدیگر برای رفع این معضلات و مشکلات موجود اقدامات لازمه را انجام دهند.

امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد : حضور مسئولان در بین اهالی روستای نی نشان از اراده آنها برای رفع معضلات و مشکلات است و امید است که این نشست بتواند مقدمه ای برای رفع معضلات و مکشلات موجود در این روستا باشد.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی اقدامات نظام را بانی خیر و برکت برای مردم عنوان کرده و اظهار کرد : مسئولان با نیت رفع مشکلات و معضلات موجود به این روستا امده اند.

شیرزادی بیان کرد : هرچند استکبار جهانی بارهای عدیدی از مردم ایران اسلامی خواستار عدم شرکت در ایام الله 22 بهمن شدند اما مردم سخنان انها را نادیده گرفته و با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه  مشتی محکم بر دهان یاوه گویان زدند.

وی تصریح کرد : همراهی مردم به ویژه استان کردستان و بلاخص شهرستان مریوان قابل ستایش و تقدیر است و امید است که مسئولان نیز برای قدردانی از حضور مردم در عرصه های مختلف سیاسی که نشان از آگاهی زیاد مردم است اقدام کنند.

امام جمعه مریوان در پایان سخنان خود عنوان کرد : کسب علم و دانش می تواند مردم را بیش از پیش آگاه نموده و بتواند آنها را در ساخت کشوری آبادتر از پیش یاری رساند.

 

 

فرماندار شهرستان مریوان :

دشمنان توان دیدن شور و نشاط مردم را ندارند

فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به برگزاری مراسمات نوروزی در این شهرستان اظهار کرد : در سال جاری برخلاف روند سال های پیش دولت برای ایجاد شورونشاط در بین مردم برای برگزاری مراسمات نوروزی مجوز صادر کرد.

محمد شفیعی در نشست هم اندیشی مسئولان با مردم روستای نی که با حضور گسترده مردم این روستا و امام جمعه مریوان، فرمانده سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی شهرستان مریوان برگزار شد اظهار کرد : برگزاری مراسمات نوروزی امسال با سال های گذشته تفاوت های زیادی داشت که این به نوعی حرکت روبه جلو و حرکتی فرهنگی بود و مردم داری را نشان داد

شفیعی خاطرنشان کرد : صعه صدر و تصمیم گیری به موقع شورای تامین استان کردستان با پیگیری های موجود منجر به صادر شدن یک دستورالعملی شد که از حالت صلبی به حالت ایجابی رسید و این امر باعث شد که امسال مراسمات نوروزی باشکوهتر از سشال های پیش برگزار گردد.

وی عنوان کرد : در سالجاری از سوی دولت مردم شهرها و روستاه های استان کردستان که به مباحث فرهنگی جشن های مردمی و نوروزی علاقه مند بودند را در چتر حمایتی خود قرار داد و این حرکت خوبی بود و ان شاالله استمرار داشته باشد چرا که تجربه این امر در سنندج و مریوان و برخی از شهرستان های استان به خوبی صورت گرفت

فرماندار شهرستان مریوان با عنوان این نکته که اعطای مجوز رسمی از سوی دولت برای برگزاری جشن های مردمی یک اتفاق افتاد امیدوارکننده خوبی در راستای ایجاد شور و نشاط در بین مردم بود خاطرنشان کرد :امید است با همت و تلاش مسئولان و یاری و همکاری مردم در سال های آینده این امر هرچه باشکوهتر از امسال برگزار شود.

محمد شفیعی افزود :تعداد 7 روستای شهرستان مریوان رسما و قانونا از فرمانداری این شهرستان درخواست برگزاری مراسم نوروز را داشتند که برای همگی انها مجوز صادر شد و حتی اگر سایر روستاه های موجود و حتی اگر شوراهای مردم شهر مریوان نیز برای برگزاری این مراسم درخواست مجوز می کردند این مجوزها بدون هیچ محدودیتی صادر میشد.

شفیعی بیان کرد : در روستای ننه سال پیش یکسری شیطنت هائی در میخواست اتفاق بیفتد که امسال با همت و تلاش دولت و با حضور مردم یک مراسم مردمی بدون دخالت دولت مراسمی باشکوهتر از سال های پیش برگزار شد.

وی تصریح کرد : آمار تخمینی نشان از حضور 2/5 برابری مردم در مراسم جشن نوروزی در روستا ننه می دهد و این نویدی است از شور و نشاط مردم.

فرماندار شهرستان مریوان بیان کرد : تعداد 7 روستای موجود که برای برگزاری مراسمات نوروزی درخواست مجوز کردند هیچ محدودیتی برای شادی آنها قایل نشدیم و اولین شرط فرمانداری برای روستاه هائیکه میخواستند جشن نوروزی را برگزار کنند افزایش میزان شادی مردم با برنامه های موجود بود که این امر در نظر دولت به شرطی که شرعیات در نظر گرفته و رعایت شوند مشکلی ندارد.

وی بیان کرد : برای شادی مردم به هیچ عنوان مخالفتی از سوی دولت را در پی نخواهد داشت و امید است که برنامه های موجود بر اساس قوانین و مقررات که عرف اسلام رعایت شود صورت بگیرد و همین امر نیز باعث ناخوشنودی استکبار جهانی و دشمنان این دیار را در پی داشت.

محمد شفیعی افزود : مجوزهای موجود به روستاه های اطراف شهرستان در راستای برگزاری جشن و شادی نوروزی مردم برای روستاه هائیکه درخواست دادند صادر شد و انتظار ما گرفتن مجوز برای این مراسم از سوی مردم روستای نی بود.

شفیعی بیان کرد : برگزاری مراسمات نوروزی از سوی اهالی روستاه های این شهرستان به کام دشمن خوش نیامد و انها نمی توانستند این شادی را نظاره گر باشند و این امر باعث شد که آنها عده ای افراد را تحریک کرده و یکسری اعمال که خلاف قوانین بود را انجام دهند.

فرماندار شهرستان مریوان تصریح کرد : مردم روستای نی از مردمی خون گرم و رشادت پذیری هستند که شهدای زیادی را به این انقلاب هدیه داده اند و این روستا یکی از روستاه های موجود است که همواره با نظام همراه بوده اند و این امر برای دشمنان سخت است و آنها نمی خواهند که این آرامش و نشاط کنونی در این روستا حفظ شود.

محمد شفیعی عنوان کرد : متاسفانه گاها برخی از جوانان گول خورده و تابع رفتارهای دشمنان می شوند و با رفتارهای هنجارشکن خود باعث ایجاد نا آرامی می شوند و باید عنوان کرد که مردم باید اقتدار نظام را حفظ کنند.

فرماندار شهرستان مریوان اظهار کرد : اقتدار امروزه نظام جمهوری اسلامی باعث شده است که رئیس جمهور آمریکا دیوانه وار رفتار کرده و نتواند حتی رفتارهای خود را کنترل کند لذا از مردم انتظار می رود همان گونه که پیشتر از نفوذ دشمنان جلوگیری می کرده اند امروزه نیز پیشگیری کنند.

سال پیش از سوی فرمانداری مریوان روستای نی به عنوان یک روستای پایلوت به وزارت کشور در راستای ایجاد زیرساخت هایگردشکری معرفی شد برای انجام زریساخت های گردشگری معرفی شده است که مبلع 74 میلیون و 500 تومان در فاز اول به این روستا اختصاص یافته است.

بازدید [ 969 ]
برچسب ها