اخبار

جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم شهرستان مریوان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم شهرستان مریوان با حضور آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری ،صالحی مدیر نمایندگی غله استان، حنیفی معاون جهاد کشاورزی استان ، خلیقی معاون صنعت و معدن استان و دیگر مسولین ادارات در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد.
جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم شهرستان مریوان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری : جلسه مشترک کمیسیون خرید گندم و کارگروه تنظیم بازار شهرستان به ریاست آرتیکاس اقبال  و با حضور صالحی نماینده غله استان ,حنیفی معاون اداره کل جهاد کشاورزی ,خلیقی معاو اداره کل صنعت و معدن استان و کلیه اعضا در دفتر فرمانداری تشکیل شد.
اقبال سرپرست فرمانداری در این جلسه گفت : علیرغم اینکه میزان تولید گندم توسط کشاورزان مریوان قابل توجه نیست – سال گذشته بیش از 5 هزار تن و پیش‌بینی امسال حدود 8 هزار و 800 تن – و حدود یک‌سوم میزان کل مصرف شهرستان را شامل می‌شودف به دلیل اهمیت ویژه‌ای که این محصول در سبد غذایی مردم دارد، ضروری است که کل گندم تولیدی کشاورزان سطح شهرستان طی فرآیند موثر و کارآمد و به نحو احسن خریداری شود.
سرپرست فرمانداری خاطر نشان کرد دو مرکز خرید گندم در سطح شهرستان با تولیت اداره تعاون روستایی فعالیت می‌کنند؛ یکی مستقر در سه راه نی و دیگری در روستای جانوره. بنابر بازدید به‌عمل آمده از مرکز خرید گندم روستای جانوره و مباحث مطرح شده در جلسه مقرر شد نواقص موجود، حداکثر ظرف هفته آینده برطرف شوند تا در زمینه خرید از کشاورزان منطقه گلچیدر مانعی وجود نداشته باشد.

خلیقی معاون سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان اعلام کرد به‌دلیل اعمال مدیریت صحیح و مدنظر قرار دادن جمعیت روستایی مریوان، توزیع کالاهای تنظیم بازار در این شهرستان، در مقایسه با تمام دیگر شهرستان‌های استان کارآمدتر و عادلانه‌تر بوده است که جای تقدیر و دست‌مریزاد دارد.

خلیقی افزود درخصوص اعمال نظارت موثر بر بازار، سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان آمادگی دارد تا ناظران افتخاری معرفی شده از سوی ادارات و ارگان‌ها را ساماندهی و به‌کارگیری نماید.

در پایان موضوع کیفیت آرد تحویلی به خبازی‌های سطح شهرستان مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد به‌زودی جلسه تخصصی بررسی کیفیت آرد مصرفی در مریوان، با حضور کارشناسان خبره در دفتر فرمانداری برگزار شود.

بازدید [ 361 ]
برچسب ها