اخبار

جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر در مریوان برگزار شد

جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر با حضور شفیعی فرمانداری مریوان،شهردار ،رئیس شورا و دیگر مسئولین شهرستان در دفتر فرمانداری برگزار شد
جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر در مریوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان، محمد شفیعی در جلسه هماهنگی برنامه های گرامی داشت روز زن و .. افزود : در راستای تجلیل از بانوان شهرستان مریوان چندین همایش بزرگ با حضور مسئولان این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

شفیعی خاطرنشان کرد : بانوان امر تربیت کودکان را انجام می دهند که در این راستا اگر بانوان مورد توجه قرار گرفته و شیوه و مهارت های زندگی را از طریق کلاس های آموزشی یا در برگزاری همایش های با این موضوع بیاموزند می توانند در امر تربیت فرزندان خود بیش از پیش موفق باشند.

 

وی عنوان کرد : در راستای تجلیل از بانوان شهرستان مریوان از شورای کمیسیون نامگذاری محلات شهرستان مریوان نام یکی از بلوارهای موجود در این شهر باید به بلوار زنان نامگذاری شود.

 

فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه زنان در جامعه تصریح کرد : چند برنامه همایشی برای بزرگداشت و تجلیل از نخبگان زن در عرصه های مختلف همچون بانوان نخبه ورزشی، فرهنگی، اقتصادی و غیره در سالن اموزش و پرورش با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان به زودی برگزار خواهد شد. و روز ۱۸ اسفند نیز همایش پیاده روی ویژه بانوان با اهدای جوایز نفیس برگزار خواهد شد.

 

محمد شفیعی تصریح کرد : فرمانداری شهرستان مریوان آمادگی دارد که ضیافتی را برای بانوان شاغل این شهرستان در این فرمانداری برگزار نموده و آنها را مورد تجلیل قرار دهد.

 

وی افزود : در راستای تجلیل از بانوان شاغل ادارات دولتی این شهرستان چند ارگان و نهادهای دولتی شناسایی شده اند که بانوان می توانند مدیریت آنها را بر عهده گیرند و این امر نیز به زودی انجام خواهد شد. شفیعی توجه ویژه به بانوان در حوزه های مدیریتی را یکی از برنامه های دولت است اما این اتفاق در شهرستان مریوان نادیده گرفته شده است. که با عزم و نگاه ویژه مسئولین استان امیدواریم بانوان بیشتری را در سطح شهرستان به عنوان مدیر ادارات جذب و بکارگیری نماییم.

 

وی تصریح کرد: زنان شاغل در ادارات نباید تنها در دبیرخانه و کارهای جزیی ادارات به کارگیری شوند.

 

فرماندار شهرستان مریوان ادامه داد : کنسرت ویژه بانوان پیگیری و در دست اقدام است که در صورت اخذ مجوز از سوی مسئولان ذیربط این امر اتفاق خواهد افتاد.

 

محمد شفیعی با اشاره به نوشتن قران با زبان کردی از سوی یکی از بانوان مریوانی خاطرنشان کرد: همایش تجلیل از همسران و مادران شهداء و جانبازان نیز در دستور کار قرار دارد و این امر نیز به زودی انجام خواهد گرفت.

 

شفیعی تصریح کرد : مادران و همسران جانبازان قهرمان واقعی هستند چراکه بعد از سپری شدن چندین سال از اتمام جنگ تحمیلی عراق علیه ملت مظلوم ایران هنوز انها با آثار جنگ تحمیلی زندیگی روزمره خود را سپری می کنند.

 

وی عنوان کرد : همایش سلامت محور ویژه بانوان شهرستان مریوان نیز به زودی برگزار خواهد شد و همچنین سه دوره آموزشی ویژه بانوان با عنوان کلاس های اموزشی قبل از ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج برگزار خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان مریوان با انتقاد از نحوه عملکرد کمیته بانوان شوراهای اسلامی شهر مریوان اظهار کرد: برگزاری همایش های تجلیل از بانوان و همچنین برگزاری همایش غذاهای محلی می تواند ترغیبی برای بانوان شهرستان مریوان در راستای رسیدگی به امورات باشد.

 

محمد شفیعی افزود: لباس های سنتی کُردی قدیمی باید در مریوان نمود پیدا کند و ادارات متولی در این حوزه اصلا فعالیت نکرده است که باید عنوان کرد این لباس های قدیمی ضمن محجب بودن تولیدکننده فرهنگ نیز می باشد اما متاسفانه روبه حذف شدن می رود و لذا مسئولان متولی امر باید زنده نگه داشتن و احیای این لباس ها را در دستور کار خود قرار دهند. اینکه لباس زنان کورد تنها در مراسمات خاص استفاده می شود یک مشکل بزرگ فرهنگی است. همه باید فرهنگ و لباس زیبای کوردی را ترویج کنند./زریوار خبر

 

 

بازدید [ 1024 ]
برچسب ها