اخبار

جلسه شورای توسعه در شهرستان مریوان برگزار شد

جلسه شورای توسعه با حضور اعضا و رئیس کمیسسون بودجه مجلس و استاندار کردستان در شهرستان مریوان برگزار شد
جلسه شورای توسعه در شهرستان مریوان برگزار شد
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان صبح امروز چهارشنبه 8 آذر ماه جلسه شورای توسعه شهرستان مریوان با حضور رئیس واعضای کمیسیون برنامه و بودجه و استاندار کردستان،فرماندار و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی در دفتر فرمانداری مریوان برگزار شد

مرادنیا استاندار کردستان در این جلسه گفت: در شهرستان های مرزی استان کردستان مردمانی فهیم همراه با پتانسیل های بسیار گسترده و وسیعی وجود دارد که مسئولان باید توجه بیشتری به آن داشته باشند

وی خاطر نشان کرد : در شهرستان مریوان پتانسیل های بسیار وسیعی در زمینه گردشگری و توریستی وجود دارد که متاسفانه با مشکلات عدیدی مواجه است.

استاندار استان کردستان تصریح کرد : رفع مشکلات و معضلات موجود نیازمند اهتمام کامل مسئولان و یاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است و باید برای رفع این مشکلات موجود از تمام توان و تلاش خود استفاده نمائیم.

بهمن مرادنیا افزود : با توجه به آمارهای موجود میزان تبادلات کالا از مرز ترکیه به اقلیم کردستان عراق از 8 میلیارد دلار به 2.5 میلیارد دلار کاهش یافته است لذا این بهترین فرصت موجود برای افزایش میزان تبادلات کالا و ایجاد بازاری در اقلیم کردستان عراق برای محصولات موجود و تولیدات داخلی کشور از طریق مرز رسمی باشماق به وجود امده است و ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

مرادنیا مرز رسمی باشاق را مهمترین عامل توسعه استان و حتی کشور عنوان کرده و اظهار کرد : اگر بتوان میزان بهره مندی از تبادلات مرزی را در این مرز افزایش داد می توان روند توسعه همه جانبه استان کردستان را فراهم نموده و میزان بهره مندی منابع ملی را نیز بیش از پیش فراهم نمود.

وی تصریح کرد : امروزه در کشور عراق شهرهای زیادی ویرانه شده و نیازمند بازسازی است که اگر از این فرصت ها به خوبی استفاده شود و زیرساختی برای مرز باشماق و شهرستان مریوان انجام گیرد می تواند عامل محرک قوی برای توسعه استان باشد.

مرادنیا با اشاره به میزان تردد ماشین های سبک و سنگین در مرز رسمی باشماق مریوان افزود : مهمترین و عمده ترین مشکل استان کردستان در راه های ارتباطی است و اگر بتوان خط راه آهن استان کردستان را به مرز رسمی باشماق فراهم نمائیم بسیاری از مشکلات موجو رفع خواهند شد.

بهمن مرادنیا خاطرنشان کرد : امید است که کارهای مطالعاتی اتصای خط راه آهن استان کردستان به مرز رسمی باشماق مریوان از سوی مدیران و مسئولان مربوطه انجام گیرد تا در صورت توان این امر خطیر انجام گیرد.

.

بازدید [ 836 ]
برچسب ها