اخبار

جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان مریوان برگزار شد

جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان مریوان برگزار شد

جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان مریوان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان جلسه مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با ویروس کرونا با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ، فرماندار مریوان و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به شیوع ویروس کورونا در آستانه اعیاد نوروز:
هیچگونه مجوزی جهت برگزاری جشن‌های نوروزی ارایه نمی‌شود

    امروز یکشنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با هدف بررسی آخرین وضعیت شهرستان در خصوص مقابله با ویروس کورونا وارد مریوان شد. حسین خوش‌اقبال طی این سفر ضمن بازدید از بیمارستان فجر –بیمارستان معین ارایه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کورونا در شهرستان – با کادر درمان و بیماران ملاقات کرده و از نزدیک در جریان روند خدمات‌دهی به بیماران درگیر ویروس کورونا در مریوان، قرار گرفت. از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ستانداری کردستان به مریوان شرکت در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کورونا شهرستان بود. 

    حسین خوش‌اقبال در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های پرسنل شبکه بهداشت و کادر درمان، گفت: این نیروهای خدوم مدافعان خط مقدم مبارزه با ویروس کورونا هستند و جامعه قدردان رشادت‌های آنها بوده و هست. وی با اشاره به وضعیت کشور افزود: شرایط خاص تحریم و وجود پاره‌ای کمبودهای ناشی از آن در کشور، همکاری و همراهی مردم و کلیه دستگاه‌های اجرایی جهت عبور از بحران ویروس کورونا را ایجاب می‌کند.

    معاون استاندار کردستان در ادامه با تاکید بر اینکه اولویت اول و آخر دولت سلامت مردم و جامعه است، گفت: نکته کلیدی در مبارزه با ویروس کورونا بالابردن حساسیت جامعه نسبت به رعایت بهداشت فردی و عمومی است. البته این روند نبایستی به‌گونه‌ای صورت گیرد که ایجاد استرس برای شهروندان را در پی داشته باشد. خوش‌اقبال درهمین راستا گفت: اطلاع‌رسانی صحیح، درست و مستند مبتنی بر اطلاعیه‌ها، آما و داده‌های مراجع رسمی توسط رسانه‌های جمعی و فضای مجازی می‌تواند کمک شایانی به ارتقای شاخص‌های مدیریت مبارزه با ویورس کورونا کند. لذا در این شرایط حساس تقاضای مسئولیت‌پذیری بیشتر رسانه‌ها – به‌ویژه رسانه‌های فعال در حوزه فضای مجازی – را داریم.
    
    وی با اشاره به هم‌زمانی شیوع این ویروس و جشن‌های نوروز در منطقه، گفت: برای دفاع از سلامت شهروندان هیچگونه مجوزی جهت برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های نوروزی- چه در شهرها و چه در روستاها - از سوی مراجع مربوطه ارایه نمی‌شود و مسئولیت تخطی از این موضوع برعهده برگزارکنندگان خواهد بود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان همچنین بر تعطیلی و نظارت بر عدم‌فعالیت اماکن غیربهداشتی مانند قلیان‌سراها، کلوپ‌های بازی و... جهت مدیریت بهتر مبارزه با ویروس کورونا، تاکید کرد.

    حسین خوش‌اقبال در پایان جلسه ستاد مبارزه با ویروس کورونا مریوان گفت: موقعیت مرزی و ترانزیتی این شهرستان ایجاب می‌کند اکیپی متشکل از شبکه بهداشت، هلال احمر، شهرداری و نیروی انتظامی در ورودی شهر جهت کنترل و معاینه رانندگان کامیون‌ها و فعالان حوزه ترانزیت،‌ مستقر شوند.

برچسب ها