اخبار

توسعه کردستان نیازمند اقدامات جهادی است

مراسم مولودی خوانی در روستای خشکلان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ،شفیعی فرماندار مریوان،امام جمعه و مسئولین شهرستانی برگزار شد.
توسعه کردستان نیازمند اقدامات جهادی است

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: کردستان در زمینه توسعه از سایر استان‌ها عقب‌مانده‌تر است که برای جبران این عقب‌ماندگی جهادی کار کرد چرا که با کار اداری و روتین روزانه، این عقب‌ماندگی همچنان پابرجا خواهد بود.

 

 سردار محمدحسین رجبی عصر امروز در مراسم مولودی‌خوانی دهستان سرشیو شهرستان مریوان، اظهار کرد: در استان کردستان یک هزار و 750 روستای آباد داریم که 900 روستا برخوردار بوده و ضریب محرومیت بالایی ندارند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: ما به دنبال آبادکردن این مناطق هستیم لذا نباید همه منتظر دولت باشیم و دست روی دست بگذاریم.

 

سردار رجبی اذعان داشت: حجم محرومیت در روستاهای  کردستان بالاست و اعتبارات دولتی پاسخگوی رفع این محرومیت‌ها نیست و حتی اگر اعتبارات دولتی هم جوابگو باشد روند انجام کار قطعا سرعت نخواهد داشت.

 

وی مشارکت در محرومیت‌زدایی روستاها را یک ضرورت خواند و تصریح کرد: اگر مشارکت بین مردم و دولت نباشد توسعه و محرومیت‌زدایی در روستاها اتفاق نمی‌افتد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: اینکه بگوییم هیچ کاری در زمینه توسعه روستاها انجام نشده، درست نیست، چون اقدامات و کارهایی در زمینه توسعه توسعه روستاها شده است بلکه کافی نیست و نیاز به کارها و اقدامات زیادتری داریم.

 

پیام بزرگ انقلاب، جاری ساختن اهداف انقلاب در مملکت بود

 

سردار رجبی عنوان کرد: پیام بزرگ انقلاب اسلامی، جاری ساختن اهداف انقلاب در مملکت و اقدامات جهادی در حوزه فرهنگی، عمرانی، سازندگی و دیگر بخش‌های مرتبط با زندگی مردم هدف و پیام انقلاب اسلامی به ویژه در مناطق محروم بود.

 

وی تصریح کرد: استان کردستان قبل از انقلاب و در زمان حکومت طاغوت عقب‌مانده بود و بعد از آن هم به واسطه وجود ضدانقلاب و توطئه‌افکنی‌های آنان این عقب‌ماندگی‌ها مضاعف‌تر شد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: درست است در زمان جنگ بیشتر امکانات صرف مقابله با دشمنان می‌شد ولی همان زمان سایر استان‌ها فرصت توسعه و حرکت رو به جلو را داشتند، ولی در کردستان به واسطه وجود اشرار این فرصت‌ها هدر رفت.

 

سردار رجبی خاطرنشان کرد: توسعه استان کردستان نیازمند کار جهادی در همه بخش‌ها است چون اگر به اقدامات اداری و به صورت روتین روزانه عمل کنیم، به نتیجه‌ای نخواهیم رسید.

 

نیاز به کار جهشی و اقدامات میانبری برای رفع محرومیت‌ها هستیم

 

وی با اشاره به اینکه نیاز به عزم جهادی و کار جهشی و اقدامات میانبری برای رفع محرومیت‌ها و رسیدن به استان‌های دیگر هستیم، گفت: اگر ما بخواهیم همچنان هم‌پای سایر استان‌ها حرکت کنیم مشکلاتی که از گذشته وجود داشته است، باقی خواهد ماند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: اکنون که محرومیت در استان کردستان پذیرفته‌ایم و دولت به تنهایی توان رفع این مشکلات را ندارد لذا باید همه در ایجاد زمینه‌ای برای رفع محرومیت در استان تلاش کنیم.

 

سردار رجبی ادامه داد: مردم، نهادهای انقلابی، دولت و بخش خصوصی باید همه به صورت هماهنگ و برنامه‌ریزی شده پای کار بیایند، اگر این مشارکت وجود داشته باشد ظرف سه سال آینده در هیچ روستای مریوان محرومیتی نخواهیم داشت.

 

وی اظهار کرد: به دنبال ساخت سد و ادعای راه‌اندازی کارخانه در روستاها نیستیم بلکه سپاه دنبال اجرای طرح‌های زودبازده و مورد نیاز در روستاها و احیای شغل‌هایی هستیم که در گذشته در این روستاها وجود داشته و بستر تقویت و توسعه آنها مهیا است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: ما به دنبال ایجاد گفتمان مشارکت در بحث محرومیت‌زدایی روستاهای استان هستیم و براساس نیاز و خواسته مردم در زمینه رفع مشکلات و توسعه روستاها حرکت خواهیم کرد.

 

سردار رجبی با بیان اینکه طرح‌های محرومیت‌زدایی بر اساس اولویت‌ها در هر روستایی اجرا خواهد شد، افزود: اقدامات در این حوزه به صورت مشارکتی با مشارکت مردم و خیرین، دولت و کمک سپاه به عنوان نیرویی انقلابی و خادم مردم انجام می‌شود.

 

وی علاقه‌مندی، نیازمندی، کارآمدی ادارات، پیگیربودن سپاه و علما را از ظرفیت‌های بسیار خوب در شهرستان مریوان برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی دانست و گفت: 5 دهستان در این شهرستان در راستای اهداف اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرار گرفته استد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، توانمندسازی را از دیگر اهداف سپاه در روستاها بیان کرد و افزود: هدف ما تنها کارهای عمرانی نیست بلکه روستائیان باید در سایر حوزه‌ها هم به توانمندی کامل برسند.

 

سردار رجبی اضافه کرد: باید بستر را در روستاها به گونه‌ای فراهم سازیم که از ظرفیت‌های موجود در هر روستایی در راستای توانمندسازی مردم همان روستا به ویژه در زمینه اشتغال استفاده کرد.

 

وی اظهار داشت: توجه به نظافت روستا و معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های گردشگری روستاها با هدف توسعه گردشگری به عنوان یکی از پردرآمدترین صنعت‌ها ضروری است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: براساس فرمان رهبری، سپاه کردستان به کمک دولت آمده‌ و دنبال محرومیت‌زدایی و جلوگیری از مهاجرت مردم و ایجاد رفاه بیشتر در روستاها هستیم.

 

سردار رجبی مهم‌ترین هدف سپاه را محرومیت‌زدایی و نشان دادن کارآمدی نظام و افزایش آن عنوان کرد و گفت: یک سوم جمعیت استان کردستان بسیجی هستند و باید از این ظرفیت به نفع توسعه استان استفاده شود.

 

وی اضافه کرد: سپاه با هدف کمک به دولت و ایجاد مشارکت بیشتر مردم در مسیر رفع مشکلات ورود پیدا کرده است.

بازدید [ 922 ]
برچسب ها