اخبار

توجه ویژه به محلات حاشیه از اولویت های اساسی استانداری کردستان است

با حضور سرکار خانم اورکی مسئول ستاد بازآفرینی سازمان برنامه و بودجه کشور، ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، دکتر ثابتی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان، سرپرست فرمانداری مریوان و دیگر مسئولین شهرستانی از پروژه های ستاد بازآفرینی شهری بازدید کردند.
توجه ویژه به محلات حاشیه از اولویت های اساسی استانداری کردستان است

توجه ویژه به محلات حاشیه از اولویت های اساسی استانداری کردستان است

بیش از یک سوم از سطح شهر مریوان را سکونتگاه های غیر رسمی تشکیل می دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان، با حضور سرکار خانم اورکی مسئول ستاد بازآفرینی سازمان برنامه و بودجه کشور، ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، دکتر ثابتی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان، سرپرست فرمانداری مریوان و دیگر مسئولین شهرستانی از پروژه های ستاد بازآفرینی شهری بازدید کردند.

سرکارخانم اورکی مسئول ستادبازآفرینی سازمان برتامه و بودجه کشور ضمن تشکر از هماهنگی های دستگاه های اجرایی شهرستان و داشتن پروژه های فعال، گفت: تمام تلاش ستاد بازآفرینی کشور توجه ویژه به نقاط محروم کشور است که خوشبختانه امروز نمونه این کارها را در افتتاح مدرسه فرزانگان مریوان که در نقطه محروم شهرستان قرار دارد، شاهد بودیم.

ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان مریوان با بیان اینکه بیش از 62 میلیارد تومان اعتبار از طریق صندق  توسعه ملی  و هعم ردیف اعتبار که پیویست بودجه بود تامین کردیم، گفت: این مقدار به بحث بازآفرینی محلات حاشیه نشین شهرهای استان کردستان اختصاص یافت که سهم شهرستان مریوان 11 پروژه بوده که با تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی به ویژه سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان 9 پروژه آن فعال است که اتمام آنها ضمن توانمند سازی محلات به عمران شهری کمک کرده که نقش مهمی در توازن و توسعه شهری دارد.

سرپرست فرمانداری مریوان از پایان قطعی های مکرر آب خبر داد و افزود: با توجه به پیگیری های چند روزه، مشکلات حل شده و چاهی که مشکل پیدا کرده بود دیشب وارد مدار شد و انشالا طبق قولی که مدیر آبفای شهری دادند از روز شنبه ما قطعی های با این حجم را نخواهیم داشت و به تدریج این شمکل حل خواهد شد.

دکتر ثابتی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان از پایان قطعی پروژه جاده سنندج به مریوان تا پایان سال 99 خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قطعا جاده سنندج به مریوان تا پایان سال کاری آینده به اتمام خواهد رسید.

در حاشیه این بازیدها پروژه مدرسه 9 کلاسه فرزانگان از پروژه های ستاد بازآفرینی شهری در سکونتگاه های غیر رسمی در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ده میلیارد و پانصد میلیون تومان به بهره برداری رسید.

پارک شنه فاز 2، شهرک موسک، وضعیت مدارس استیجاری، تخریبی و در حال احداث و کمربندی ضلع شرقی از پروژه هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

برچسب ها