اخبار

برند شدن یک محصول جهانی کار ساده ای نیست

فرماندار مریوان در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور اعضا و دانش آموزان برترکشوری در حوزه نانو برگزار شد، با اشاره به ثبت جهانی کلاش و دست یافتن مریوان به این مهم گفت: برند شدن یک محصول جهانی کار ساده ای نیست.
برند شدن یک محصول جهانی کار ساده ای نیست
شفیعی  در ابتدای جلسه با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و همچنین آغاز بازگشایی مدارس در روزهای آتی افزود: همدلی و همراهی همه مردم و شهروندان و تلاش دستگاه هایی اجرایی در کسب  برند شدن کلاش در جهان در شهرستان مریوان بی نظیر بود. 
وی با اشاره به اینکه این اتفاق مهم برای شهرستان مریوان و مناطقی که در ان کلاش بافته می شود موجب رونق صنعت صنایع دستی کلاش می شود گفت: یکی از مهمترین پتانسیل های گردشگری و جذب مسافر به مریوان و کردستان، معرفی صنایع دستی  و استعداد های بی نظیر آن است.
فرماندار مریوان تصریح کرد: در هنگام شنیدن خبر جهانی شدن کلاش  احساس غرور  و لبریز از اشک شوق شدم.
وی ادامه داد:  انتخاب به جا و شایسته  مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش یک موفقیت بزرگ و یک امتیاز بزرگ در حوزه گردشگری برای مریوان و منطقه است، گفت: مریوان باید از دیگر پتانسیل های خود در جهت رونق گردشگری استفاده کند که با حضور فعالان و بازاریان و فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر این امر محقق خواهد شد.
شفیعی ضمن تأکید بر این موضوع که معرفی مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش گام نخست در معرفی شهرستان مریوان است، تصریح کرد: لازمه پیشرفت در حوزه گردشگری و جذب مسافر در این شهرستان حضور همه جانبه مردم و بازاریان در تبلیغ و معرفی توانایی و پتانسیل های مریوان در جامعه و باور مردم مریوان به خود در برند کردن شهر مریوان و بازگرداندن نام و شهرت مریوان به جایگاه واقعی آن ضروری  دانست.
وی در ادامه با اشاره به محوطه و فضاهای باز مدارس و مراکز آموزشی در مریوان عنوان داشت : فراهم نمودن رفاه دانش آموزان  و ایجاد بسترهای نشاط آور از اهم وظایف متولیان امر در آموزش و پرورش است.
شفیعی با اشاره به موفقیت حاصل دانش آموزان دیار محمدی  و خانم اسرین حیدری در جشنواره نانو  افزود:  جشنواره نانو حرکت خوب و خلاقانه ای است.
 درادامه رئیس آموزش و پرورش مریوان  با اعلام دستور کار جلسه پنجم شورا به بحث و تبادل در خصوص پیگیری مصوبات جلسه  گذشته  و جزئیات  برنامه های ارائه شده  در دستور کار جلسه حاضر پرداخت.
در پایان این نشست توسط  فرماندار مریوان از  دانش آموزان دیار محمدی  و خانم اسرین حیدری  و همچنین از فرماندهی سپاه مریوان با دادن لوح  تقدیر  و قدر دانی بعمل آمد.

بازدید [ 173 ]
برچسب ها