اخبار

اولین همایش بزرگداشت علامه ماموستا باقربالکی در مریوان برگزار شد

اولین همایش بزرگداشت علامه ماموستا باقربالکی با حضور شفیعی فرماندار مریوان، امام جمعه،فرمانده سپاه شهرستان،شهردار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مریوان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاداسلامی مریوان برگزارشد.
اولین همایش بزرگداشت علامه ماموستا باقربالکی در مریوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان صبح روز شنبه 30دی ماه اولین همایش بزرگداشت علامه ماموستا باقربالکی در سالن امفی تئاتر ارشاد  اسلامی مریوان برگزار شد که در این مراسم امام جمعه مریوان در ابتدای این همایش با عنوان این نکته که علما رمز زنده نگه داشتن ابدی نام این مناطق هستند اظهار داشت: هر عالمی که در منطقه ای زندگی کرده باشد نام و یاد و خاطره وی باعث شده است تا نام آن منطقه برای سال های متعددی بر سر زبان مردم جاری شده و ان مکان بدین وسیله نامدار گردد.


حاج ماموستا مصطفی شیرزادی افزود: شهرستان مریوان یکی از مناطقی است که همواره با وجود علماء دینی و مذهبی در بین مردم سراسر ایران اسلامی شناخته شده و نامدار بودن امروزه این شهرستان از وجود پربرکت این بزرگان و علمای گذشته بوده است.

شیرزادی تصریح کرد : اعمال و رفتار انسان های عالم و آگاه به دین همواره از روی دستورات الهی بوده و این امر باعث شده است که نامی نیک از آنها به جای مانده و همین نام نیک نیز بانی نامدار شدن وی و منطقه ای شده است که در آن زندگی کرده اند و در آن جان به جهان آفرین تسلیم کرده اند.

وی عنوان کرد: انسان های مؤمن می دانند که تنها نام نیک است و رفتار و اعمال خیر است که می تواند باعث جاودانگی آنها شده و در قیامت نیز به فریادشان خواهد رسید و می توانند رستگار گردند.

امام جمعه مریوان در پایان سخنان خود اظهار کرد : علما نقش بسزایی در ایجاد علم و آگاهی و بالارفتن بصیرت مردم داشته اند و این امر نیز توانسته است اتحاد موجود را مستحکمتر از پیش نماید.

در ادامه این مراسم امام جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتای استان کردستان با اشاره به جایگاه روحانیون در جامعه اظهار کرد : با نگاهی هرچند کوتاه به تاریخ کرد و کردستان می توان فهمید که این استان و این ملت تا چه اندازه ای برای اتحاد ایران اسلامی نقش آفرینی کرده اند.

ملاسیدمحمد حسینی افزود : علما وظیفه الهی خود را انجام داده اند اینک نوبت به مردم است که پیروی از دین مبین اسلام و الگوبرداری از رفتار پیامبر مکرم اسلام (ص) و صحابه وی راه راست را در پیش بگیریم/زریوار خبر

بازدید [ 830 ]
برچسب ها