اخبار

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال 99 در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال 99 در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مریوان با حضور فرماندار ، مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و همچنین جمعی از خیرین مدرسه ساز در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 

🔻 آرتیکاس اقبال فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان مریوان در این جلسه با اشاره به کمبود فضای آموزشی به عنوان یک دغدغه مهم شهرستان بر لزوم استفاده از همه ظرفیتها از جمله ظرفیت خیرین تأکید کرد وتسهیل گری و پرهیز از بروکراسی های اداری در مسیر فعالیت خیرین را خواستار شد.

 

وی در ادامه بر ضرورت جذب متقاضیان مدارس غیر دولتی و در اختیار قرار دادن لکه های آموزشی در سطح شهر برای احداث فضای آموزشی طبق مقررات تعریف شده برای این نوع مدارس تاکید و آن یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش مشکل کمبود فضای آموزشی ذکر کرد.

 

محمدرضا وینسفهان سرپرست آموزش و پرورش مریوان هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیتها و اقدامات انجام شده در بحث کمبود فضای آموزشی و برنامه ریزی های صورت گرفته برای استفاده حداکثری از فضای های موجود با توجه به جمعیت دانش آموزی  گفت: در این زمینه کمیته ساماندهی فضاهای آموزشی در سطح شهرستان تشکیل شده است و با بررسی همه جوانب و نیاز سنجی های صورت گرفته متناسب با جنس و دوره تحصیلی تلاش شده است که برای آغاز سال تحصیلی پیش رو مشکلات به حداقل ممکن برسند.

 

وی با بیان اینکه عمده مشکل کمبود فضای آموزشی در سطح شهر مریوان است ، افزود:بیش از 83 درصد جمعیت دانش آموزی در مدارس شهری مشغول به تحصیل هستند و این مهم خود لزوم هدایت احداث فضاهای آموزشی در سطح شهر بویژه در مناطق پرجمعیت و فاقد فضای آموزشی  را می طلبد.

 

سرپرست آموزش و پرورش مریوان با اشاره  به پروژه های فعال آموزشی موجود در سطح شهرستان تصریح کرد:تسریع و تحویل به موقع این پروژه ها بخشی از مشکلات کمبود فضاهای آموزشی را کم و به توسعه سرانه فضا و کاهش تراکم دانش آموزشی در کلاس های درسی کمک خواهد کرد. 

 

همچنین احمدی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان هم نگاه ویژه استان به مریوان با توجه به مشکلات فضاهای آموزشی را یادآور شد و سوق دادن فعالیت خیرین مدرسه ساز در قالب طرح آجر به آجر برای احداث فضای آموزشی  مورد نیاز در سطح شهررا  ضروری دانست.

 

ابراهیم حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان هم از نحوه جذب خیرین برای امر خداپسندانه مدرسه سازی سخن به میان آورد و اظهار کرد:کمبود فضای آموزشی در شهرستان مریوان دغدغه اصلی استان است و همواره سعی شده است که بیشترین منابع جذب شده خیرین در مریوان هزینه شود.

 

عبدی رئیس شورای شهر مریوان بخش مهمی از کمبود فضای آموزشی در سطح شهر مریوان را ساخت و سازهای بی رویه و عدم توجه به فضاهای آموزشی در این ساخت و سازها عنوان کرد و از آمادگی شهرداری و شورای شهر برای کمک به آموزش و پرورش خبر داد.

 

در پایان هم جمعی از خیرین از جمله آقای هادی آذری نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با زمین های اهدایی خیرین و لکه های آموزشی موجود در سطح شهر را مطرح کردند و خواستار مساعدت مسئولین استانی و شهرستانی و روان سازی بروکراسی های اداری در بحث احداث فضاهای آموزشی شدند.  

بازدید [ 80 ]
برچسب ها