اخبار

انظباط بخشی و ساماندهی مرز تنها راه مبارزه با قاچاق کالا در مرزهای کشور است

بازدید رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالای کشور، مدیرکل گمرکات استان کردستان، سرپرست فرمانداری مریوان و برخی از مسئولین شهرستانی ، از وضعیت قاچاق کالا در مرز بین المللی باشماق بازدید کردند.
انظباط بخشی و ساماندهی مرز تنها راه مبارزه با قاچاق کالا در مرزهای کشور است

ایجاد درگاه سالم تجاری اقتصادی راه برون رفت از قاچاق کالا

انظباط بخشی و ساماندهی مرز تنها راه مبارزه با قاچاق کالا در مرزهای کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان  با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالای کشور، مدیرکل گمرکات استان کردستان، سرپرست فرمانداری مریوان و برخی از مسئولین شهرستانی ، وضعیت قاچاق کالا در مرز بین المللی باشماق مورد بازدید قرار گرفت.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالای کشور در بازدید از مرز بین المللی باشماق انظباط بخشی و ساماندهی مرز باشماق را از اهداف سفر خود عنوان کرد و گفت: با پراکندگی و متفرق بودن مدیریت مرز مشکلات تجار و بازرگانان بیشتر خواهد شد لذا تلاش میکنیم این عدم هماهنگی ها را به حداقل برسانیم.

دکتر علی موئدی از پیگیری صدور مجوز احداث پمپ بنزین در تیرپارک ها مرز باشماق خبر داد و افزود: براساس مقررات پمپ بنزین ها باید در محوطه پایانه ها باشد که تلاش میکنیم در آینده استانداردهای لازم جهت احداث پمپ بنزین در تیرپارک های مرز مریوان را برطرف کنیم.

وی درگاه سالم تجاری اقتصادی را راه برون رفت از قاچاق کالا دانست و تصریح کرد: با ایجاد درگاه سالم تجاری، شفاف سازی، بروز کردن سامانه ها و هماهنگی بین دستگاه ها می توان زمینه های کاهش قاچاق را فراهم کرد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالای کشور از پیگیری صادرات میوه های استان کردستان به ویژه توت فرنگی از طریق مرز باشماق خبر داد و گفت: باید فضا را به سمت سالم سازی اقتصادی و تجاری ببریم و مطالبه مردم مریوان در خصوص صادرات میوه های این منطقه را از طریق مسئولین مربوطه پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم که این امر محقق شود.

برچسب ها