اخبار

ماموستا شیرزادی در روز خبرنگار:

انتشار اخبار صحیح مهمترین وظیفه خبرنگاران است

امام جمعه مریوان گفت : اصحاب رسانه باید از همه جوانب آزاد باشند و چرا که خداوند متعال نیز بر آزادگی انسان ها تاکید داشته است اما باید دستورات الهی فراموش نگردد.
انتشار اخبار صحیح مهمترین وظیفه خبرنگاران است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان؛ حاج ماموستامصطفی شیرزادی در مراسم گرامی داشت روزخبرنگاران که در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان مریوان برگزار شد اظهار کرد : رسانه ها چشمان بینا و گوش های شنوای مردم هستند و کشورهای نرمال امروزه دارای رسانه هستند و هر کشوری که رسانه نداشته باشد مانند یک فرد نابیناهستند.

ماموستاشیرزادی ضمن تشکر از فرماندار شهرستان مریوان اظهار کرد : هرچند که محمد شفیعی فرماندار شهرستان مریوان یک فرد بومی نیست اما دلسوزی های وی برای این شهر قابل مشاهده است.

شیرزادی افزود : خبرنگاران باید به دنبال خبر باشند و تمام اخباری که باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه می گردد را انتشار دهند.
وی بیان کرد : هر خبری که از سوی خبرنگاران منتشر می شود باید دارای سندی مبنی بر حقیقت داشتن موضوع باشد و اخباری که بدون اسناد هستند و واقعیت یا دروغ آن مشخص نیست نباید انتشار داده شود.

امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد : خبرنگاران باید تمامی خبرهائی که انتشار می دهند را با استناد به اسنادی منتشر کنند که حقیقت خبر را به درستی تاکید می کنند و از هر گونه شایعه پراکنی به دور بوده و از شایعه سازی و یا شایعه پراکنی به جد پرهیز کنند.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی ادامه داد : شایعه سازی، شایه پراکنی و شایعه پذیر از سوی دین مبین اسلام محکوم هستند اظهار کرد : نباید اخباری که بدون منبع هستند از سوی خبرنگاران انتشار یابد چرا که دیگر امروزه همانند زمان های گذشته نیست که مردم از رخدادهای اطراف خود خبر نداشته باشند و امروزه هر فردی با داشتن اینترنت می تواند از فضای مجازی برای یافتن اخبار تلاش کند.

ماموستاشیرزادی تصریح کرد : خبرنگاران باید سعی کنند که علم را به دیگران انتقال داده و صحت بسیاری از شایعات را برای مردم روشن کنند تا مردم از واقعیت آنها آگاه باشند.

وی در پایان سخنان خود با تشکر از خبرنگاران در راستای انتشار اخبار نماز جمعه شهر بیان کرد : امید است که خبرنگاران با همت و تلاش فراوان خود بتوانند شور و نشاط را بر جامعه حاکم کنند.

 

بازدید [ 610 ]