اخبار

املاک فرسوده شهرستان مریوان نیازمند بازسازی جدی است

املاک فرسوده شهرستان مریوان نیازمند بازسازی جدی است چراکه اگر در این شهرستان زلزله ای به مانند زلزله کرمانشاه رخ دهد نمی توان پیشبینی نمود که چه میزان و با چه عمقی از تخریبات روبرو خواهیم شد
املاک فرسوده شهرستان مریوان نیازمند بازسازی جدی است

محمد شفیعی در جلسه شورای توسعه شهرستان مریوان که با حضور کلیه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، استاندار کردستان و همچنین برخی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد عنوان کرد : بسیاری از املاک شهرستان مریوان فرسوده و تخریبی است.

شفیعی خاطرنشان کرد : املاک فرسوده شهرستان مریوان نیازمند بازسازی جدی است چراکه اگر در این شهرستان زلزله ای به مانند زلزله کرمانشاه رخ دهد نمی توان پیشبینی نمود که چه میزان و با چه عمقی از تخریبات روبرو خواهیم شد.

وی افزود : ارائه وام های بدون بهره یا با کمترین بهره برای بازسازی به موقع و مقاوم سازی سازه های موجود و املاک مسکونی نیازی جدی از سوی مردم این شهرستان است که امید است از سوی نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار گرفته و این عمل انجام گیرد.

فرماندار شهرستان مریوان پیشگیری را بهترین راه حل برای مشکلات و معضلات عنوان کرده و اظهار کرد : با توجه به این امر که شهرستان مریوان در یک منطقه زلزله خیز است و احتمال این امر دور از انتظار نیست لذا امید است که ارائه وام های کم بهره برای امر مقاوم سازی املاک این شهرستان از سوی دولت هرچه زودتر انجام گیرد.

محمد شفیعی با اشاره به پتانسیل های موجود در شهرستان مریوان بیان کرد : برخی از مفاد و ماده های قانون هستند که اگر از سوی نمایندگان مجلس مورد اصلاح قرار گیرند می توانند باعث توسعه بیشتر برای کشور به ویژه استان کردستان قرار گیرند.

شفیعی افزود : در حوزه آموزش و پرورش با توجه به این امر که برخی از موارد در لایحه 96 امده اما در بودجه سال 97 این موارد حذف شده اند امید است که این موارد از سوی نمایندگان مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد : معافیت واحدهای آموزشی روستایی که در قانون بودجه سالجاری از پرداخت انشعابات مصرفی آب، برق و گاز را شامل می شود که این امر در برنامه و بودجه سال اینده حذف و یا اشاره ای به آن نشده است.

فرماندار مریوان افزود : به کارگیری نیروهای امریه سربازی کمتر از دیپلم برای خدماتی در آموزش و پرورش که معمولا بالاتر از سطح دیپلم به کارگیری می شود و در مناطق محروم برای این امر با مشکل جدی مواجه هستیم.

محمد شفیعی افزود : معافیت واحدهای آموزشی شهری از عوارض شهرداری مثل سالجاری و همچنین درامد فروش ساختمان های ماضاد آموزش و پرورش از ملی به استانی تغییر یابد چراکه هرچه از ساختمان های موجود اموزش و پرورش به فروش رسد در اعتبارات ملی گنجانیده شده و به استان عودت داده نمی شود از جمله دیگر مواردی است که نیازمند تصویب قانون و یا تغییر ان است.

شفیعی بیان کرد : اجرای تغذیه رایگان دانش اموزان مناطق محروم که از زمان هدفمندی یارانه ها حذف شده است از دیگر قوانینی است که نیازمند بازبینی مجدد دارد و احیای تغذییه دانش اموزان موجود در مناطق محروم روستایی نیز نیازمند بررسی است.

وی تصریح کرد : اگر تخصیص آب از سد گاران برای روستاه های موجود در این حومه صورت گیرد می توان شاهد ایجاد اشتغال برای 830 تن از جوانان جویای کار باشیم و این امر نیز از جمله اموراتی است که نیازمند تسریع در روند اجرایی شدن و بازبینی در برخی از امرات مربوط به آن دارد.

فرماندار مریوان خاطرنشان کرد : شاخصه آسفالت راه های روستایی شهرستان مریوان در حال حاظر دارای پائین ترین شاخصه کشوری است که امسال با عنایت استاندار کردستان 14 میلیارد ریال اعتباری برای این امورات شاهد بوده ایم که متاسفانه تنها شاهد 8 درصد رشد بوده ایم.

محمد شفیعی خاطرنشان کرد : در حوزه مرز باشماق مریوان نیز تجار و بازرگانان خواستار تخفیف 15 درصدی برای کالاهای ورودی به این مرز هستند که امید است از سوی نمایندگان مجلس مورد اهتمام قرار گیرد.

بازدید [ 932 ]
برچسب ها