اخبار

افتتاح نیروگاه 27 مگاواتی بخش خصوصی در مریوان

افتتاح نیروگاه 27 مگاواتی بخش خصوصی در مریوان

نیروگاه 27 مگاواتی بخش خصوصی در مریوان  با حضور جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان ، آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان ، امام جمعه ، جمعی از مدیران کل استانی و اعضای شورای اداریی شهرستان  افتتاح وبهره برداری رسید.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در این مراسم از افتتاح 8 پروژه این شرکت در شهرستان مریوان با اعتباری بالغ بر 250 هزار میلیون ریال در دهه مبارک فجر خبر داد.

 در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز ۲۱ بهمن ماه، ۸ پروژه  از مجموع ۵۳ پروژه افتتاحی شرکت توزیع برق در شهرستان مریوان در حوزه های احداث و اصلاح شبکه با حضور مقامات استانی و مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ هزار میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

هیوا لهونیان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در تشریح این خبر گفت: پروژه تبدیل ۳۲ هزار و ۹۵۰ متر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در شهرستان مریوان شامل: بازارچه باشماق، روستای نی و روستای درگاه شیخان  با اعتبار ۳۳ هزار و ۵۹۹ میلیون ریال با هدف افزایش پایداری شبکه فشار ضعیف، کاهش تلفات و تعویض سیم فرسوده افتتاح و به بهره برداری رسید.

لهونیان در ادامه با اشاره به پروژه های مربوط به احداث شبکه در شهرستان مریوان افزود: احداث ۷۳۰۰ متر خط فشار متوسط تونل باغان، جابه جایی ۲۳۶۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی جهت پل گاران، احداث ۲۰۰ متر کابلکشی فشار متوسط زمینی و ۱۴۰ متر هوایی به منظور بهره برداری از پست ۲۰/۶۳ کیلوولت مریوان دو، با اعتباری بالغ بر ۵۵ هزار  و ۱۳ میلیون ریال از پروژه های احداث شبکه شهرستان مریوان می باشد که افتتاح گردید.

وی در ادامه سخنان خود به اصلاح ۱۰ کیلومتر فیدر شبکه هوایی پایاب جنوب دریاچه زریوار اشاره کرد و اذعان داشت: این پروژه با هدف تأمین برق ایستگاه های پمپاژ ثانویه طرح پایاب در جنوب دریاچه زریوار با اعتباری بالغ بر ۱۶۲ هزار میلیون ریال به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است همزمان با پروژه های فوق، بهره برداری از نیروگاه ۲۷ مگاواتی با ارزش تقریبی ۸/۱۰ میلیون دلار  احداث شده توسط بخش خصوصی و با حضور مدیر عامل برق منطقه ای غرب  به بهره برداری رسید.

 

برچسب ها