اخبار سایت قدیم

‍حضور فرماندار مریوان در طرح توجیهی کشت گل محمدی

محمد شفیعی به همراه هیات همراه با حضور در روستای پیله و بازدید از طرح توجیهی کشت مزرعه گل محمدی از نزدیک با شرایط موجود و میزان زیر کشت گلمحمدی و جزئیات این طرح اشنا شدند.
‍حضور فرماندار مریوان در طرح توجیهی کشت گل محمدی
دو شنبه 19 تیر سال 1396
فرماندارمريوان  در حضور تني چند از باغداران و کشاورزان اين روستا با اشاره به   اينکه گل محمدي از نظر معنويات و لطافت خاص آن در بين مسلمانان و جامعه اسلامي  حرمت ويژه اي دارد ، افزود: با توجه به شرايط خاص جوي و وجود ظرفيت هاي لازم مريوان مي تواند به عنوان قمصر  گل محمدي در استان مطرح شود.
وي بااشاره به حمايت هاي خاص اداره جهاد کشاورزي و صندوق مهر کارآفرين مريوان از کساني که قصد دارند در حوزه کشت گل محمدي فعاليت کنند، عنوان داشت: تسهيلات خاصي از طرف صندوق کار آفرين از 50 تا 100 ميليون تومان با کارمزد 4درصد و يک ميليون تومان هم براي هر هکتار در نظر گرفته شده است.
به گفته وي مريوان مي تواند در چند سال آينده به عنوان پايلوت اصلي توسعه و طرح توجيهي و آموزشي کاشت گل محمدي در استان و استان هاي ديگر و غرب کشور شناخته و معرفي شود.
شقيعي با اشاره به حمايت همه جانبه فرمانداري و دستگاه هايي اجرايي اين شهرستان در طرح توسعه گل محمدي خاطر نشان کرد: توليد و ايجاد اشتغال در بين جوانان روستايي از اولويت هاي فرمانداري و متوليان امر است.