اخبار سایت قدیم

همایش مبارزه با مواد مخدر در سالن اداره ارشاد اسلامی با حضور فرماندار مریوان برگزار شد

این همایش با حضورفرماندار مریوان، مسئولین تمامی ادارات و سازمانهای شهرستان و شهروندان برگزار شد.
همایش مبارزه با مواد مخدر در سالن اداره ارشاد اسلامی با حضور فرماندار مریوان برگزار شد
شنبه 17 تیر سال 1396
به گزارش روابط عمومي  فرمانداري مريوان ، محمد شفيعي در سخناني با بيان مضرات مواد مخدر و آسيب هاي اجتماعي و خانوادگي اين مواد ،بر نقش اساسي جامعه  و خانواده  و همسالان در زمينه آگاه سازي و بصيرت جوانان تاکيد کرد.
وي با اشاره به نيت هاي شوم و پليد دشمنان اسلام و انقلاب از جوانان و والدين خانواده هاي مريواني خواستند با تکيه بر آموزه هاي ديني و کانون گرم خانواده ، خود و جامعه اسلامي را بيمه کنند.
به گفته شفيعي عوامل خانوادگي، عوامل بين المللي و اجتماعي اعتياد در بين جوانان را تشديد مي کند.
وي همچنين با گراميداشت هفته مبارزه با موادمخدر برلزوم اهميت و نقش آگاهسازي خانواده ها و شهروندان مريوان نسبت به آسيب هاي شديد اين بلاي خانمان سوز تاکيد کرد.
فرماندار مريوان در ادامه با تشريح جزئيات روش هاي مصرف و شيوع مواد مخدر در بين جوانان و دانشجويان در مريوان خاطر نشان کرد: مصرف شيشه در مريوان متاسفانه به عنوان ماده اي ارزان و آسان در بين جوانان و حتي زنان شيوع پيدا کرده است.
شفيعي افزود: يکي از انجمن هاي فعال و موفق در خصوص پيشگيري از اعتياد در مريوان انجمن 'ژيانه وه' است که با اقدامات موثر در امر آموزش در مدارس موفق عمل کرده است.
وي از شهروندان خواست که افراد در معرض آسيب را به اداره بهزيستي شهرستان معرفي نمايند تا به صورت رايگان با مشاوره متخصصين نسبت به درمان آنها اقدام شود.