اخبار

اجلاسیه یاد بود هزار شهید مریوان با حضور مردم و مسولان برگزار شد

اجلاسیه 1000 شهید گلگون کفن شهرستان مریوان از سری برنامه‌های جنبی کنگره بزرگداشت 5400 شهید استان کردستان قبل از ظهر سه شنبه 22/3/98 با استقبال گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان لشکری و کشوری مریوان در سالن ورزشی 1200 نفره زاگرس این شهر برگزار شد.
اجلاسیه یاد بود هزار شهید مریوان با حضور مردم و مسولان  برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری :اجلاسیه 1000 شهید گلگون کفن شهرستان مریوان از سری برنامه‌های جنبی کنگره بزرگداشت 5400 شهید استان کردستان قبل از ظهر سه شنبه 22/3/98 با استقبال گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان لشکری و کشوری مریوان در سالن ورزشی 1200 نفره زاگرس این شهر برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهمان و سخنران ویژه این آیین بود.

 

ماموستا شیرزادی:

بالاترین درجه ایثار مقام شهادت است

نخستین سخنران اجلاسیه شهدای مریوان ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه شهرستان بود که ضمن خوش‌آمد به مردم و مسئولان و مهمانان حاضر از نعمت امنیت گفت: امنیت و آسایش امروزمان را مدیون و مقروض خون شهیدان و جان‌نثاری نیروهای نظامی و انتظامی هستیم.

شیرزادی در ادامه از «شهادت» هم گفت: بالاترین درجه ایثار مقام شهادت است و طبق استنادات دینی و قرآنی این مقام دارای ارزشمندترین اوصاف و تعاریف نزد پروردگار است و بهانه این تجمع و اجلاسیه نیز ارج نهادن به مقام شامخ شهدای شهرستان مقاوم مریوان است.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان:

مریوان مثال‌زدنی‌ترین مقاومت را در مقابل استکبار داشت

دومین سخنران این آیین آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری و رییس اجلاسیه گرامیداشت هزار شهید شهرستان مریوان بود. اقبال در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: وظیفه خود می‌دانم از تک تک دست‌اندرکاران و مشارکت‌کنندگان در برگزاری این نکوداشت و آیین تشکر و قدردانی نمایم و خداقوت گویم.

سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان گفت: امروز افتخار میزبانی جمع کوچکی از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نصیب‌مان شده و انشاالله این حرکت مقبول حضرت حق افتد.

آرتیکاس اقبال در ادامه افزود: سخن گفتن در این جمع به راستی سهل نیست چرا که حاضران وارثان شرف و وطن‌پرستی و ایمان هستند و زبان از بیان زوایای عظیم و شگفت حماسه‌آفرینی فرزندان آنها قاصر است.

رییس اجلاسیه گرامیداشت 1000 شهید شهرستان مریوان از ویژگی خاص فرهنگ مقاومت و شهادت در کردستان هم گفت: کردستان و به‌ویژه مریوان مثال‌زدنی‌ترین مقاومت را در برابر استکبار از خود برجای گذاشت چرا که همزمان با دو جبهه مواجه بود؛ هم جبهه معاندان داخلی و هم جبهه دشمن بعثی.

آرتیکاس اقبال در پایان خاطرنشان کرد: شهدای گرانقدر مریوان و خانواده‌های آنها به دلیل همین ویژگی خاص جبهه مقاومت در این خطه رنج مضاعف‌تری را متحمل شدند. درود بر شرف و ایثار شهیدان معززی که از گران‌بهاترین سرمایه خویش برای آینده و آسایش ما دست شستند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان:

2000 پروژه محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری می‌رسد

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان که به عنوان سومین سخنران مراسم یادبود 1000 شهید شهرستان مریوان پشت تریبون قرار گرفت، اظهار داشت: از سال ۹۴ که کنگره پیشمرگان مسلمان در سنندج برگزار شد تاکنون به همت مسوولان چندین مراسم یادبود شهدا و مجموعه‌ای از اقدامات گسترده فرهنگی در جای جای استان برگزار شده است.

سردار محمدحسین رجبی گفت: اجلاسیه یادبود شهدای مریوان آخرین مورد از این نوع در سطح استان خواهد بود و انشاالله کنگره نهایی 5400 شهید کردستان با حضور مهمانانی از سراسر کشور، به زودی در مرکز استان برگزار خواهد شد.

رجبی به دغدغه مقام معظم رهبری درخصوص توسعه مناطق محروم و مرزی هم اشاره کرد و گفت: در راستای دغدغه‌های فرمانده معظم کل قوا در سال 98 اجرای 2000 پروژه محرومیت‌زدایی در سطح استان را تعهد کردیم که 800 مورد بیش از تعهد اولیه ما است و امیدواریم با بهره‌برداری از آنها رضایت‌مندی مردم منطقه افزایش یابد.

فرمانده سپاه کردستان در پایان افزود: ۲۰۰ پروژه از تعداد پروژه‌های محرومیت‌زدایی سهم شهرستان مریوان است.

 

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

تحرکات ضدامنیتی دشمن را با مشت آهنین پاسخ خواهیم گفت

مهمان ویژه و آخرین سخنران اجلاسیه یادبود 1000 شهید مریوان سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. وی گفت: در آغاز مایلم بگویم خوشحالم که نماینده و حامل درود فرماندهان بزرگ سپاه اسلام و نیروهای مسلح نظام اسلامی در این مراسم هستم. همچنین به ساحت 5400 شهید کردستان به ویژه شهدای شهرستان مریوان که اقشار مختلف را شامل می‌شوند، ادای احترام می‌کنم.

پورجمشیدیان ادامه داد: از همه کسانی که برای اجرای این کنگره و مراسم مقدس به صحنه آمدند -مسؤولان لشکری و کشوری، علما، فرمانداران، شهرداران و مردم فهیم استان کردستان- تقدیر می‌کنم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفت عملیات‌های بزرگی در تاریخ دفاع مقدس ماندگار شده که والفجر چهار به عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین و به یادماندنی‌ترین آنها در شهرستان مریوان صورت گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کردستان یکی از هنری‌ترین، زیباترین و ارزشمندترین استان‌های ما در ارائه فرهنگ این سرزمین است و این هنر در همه شئون و سلوک آن بروز و ظهور دارد؛ از زبان و پوشش مردمانش گرفته تا آواز و موسیقی آن. اما مهمترین و زیباترین جلوه هنر مردم این خطه هنر جانبازی، فداکاری، ایستادگی و از خودگذشتگی است.

سردار پورجمشیدیان گفت: مردم این منطقه بعد از هشت سال دفاع مقدس سلاح خود را زمین نگذاشتند و در مقابل معاندانی که امنیت و اقتدار این منطقه را برنمی‌تابیدند، مقاومت کردند که این رسالت هنوز هم توسط جوانان برومند این آب و خاک در پایگاه‌های مرزی ادا می‌شود.

علی‌اکبر پورجمشیدیان در ادامه از ویژگی خاص و منحصربه‌فرداستان کردستان هم گفت:‌ این سرزمین یکی از نمادهای وحدت عینی و عملی اقوام، مذاهب و حتی ادیان مختلف است و اینجا همه با هم و با هر قومیت و آیینی شانه‌به‌شانه و پابه‌پای هم در راه آسایش و توسعه کردستان گام برمی‌دارند.

وی به حماسه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تاریخ گواهی می‌دهد که نیروهای رزمنده ما در دوران دفاع مقدس چه شاهکاری را خلق کردند، آن هم در برابر دشمنی که همه دنیا حامی او بودند. در دفاع مقدس حتی یک وجب خاک میهن به دست دشمن پلید نیافتاد؛ شاهکاری که خلاف‌آمد آنچه در دوره‌ سلسله‌های منحوس قاجار و پهلوی روی داده بود، خلق شد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین از امنیت پایدار و مولفه های آن در منطقه سخن گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در مناطق شمال‌غرب و جنوب‌شرق کشور عزیزمان به دنبال ایجاد امنیت پایدار مردمی هستیم که دو مولفه اقتدار و مردمی‌بودن را در دل خود دارد.

سردار پورجمشیدیان افزود: امنیت هم باید مردمی باشد و هم باید دارای اقتدار باشد و در این صورت است که رشد و توسعه در منطقه آینده‌ای روشن خواهد داشت.

وی در پایان تاکید کرد: حفظ و ارتقاء امنیت پایدار مردمی در مناطق مرزی کشورمان جزو اولویت‌های اصلی نیروهای نظامی است و هرگونه حرکت سوء دشمنان جهت تخفیف این امنیت را با مشت آهنین پاسخ خواهیم گفت. 

برچسب ها