اخبار

آغاز به کار عملیات ساماندهی مرز باشماق/موانع قانونی سرراه تولیدکنندگان برداشته خواهد شد.

آغاز به کار عملیات ساماندهی مرز باشماق/موانع قانونی سرراه تولیدکنندگان برداشته خواهد شد.

آغاز به کار عملیات ساماندهی مرز باشماق

موانع قانونی سرراه تولیدکنندگان برداشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان ، با حضور مهندس جعفری معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری کردستان، اقبال فرماندار مریوان، مدیران کل صنعت، معدن و تجارت، منابع طبیعی، شرکت نفت، تعزیرات حکومتی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، استاندارد، گمرکات استان کردستان جلسات و کارگروه های ساماندهی و رفع موانع تولید سرمایه گذران در مرز باشماق مریوان برگزار شد.

معاون هماهنگی، امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان از آغاز عملیات طرح جامع ساماندهی مرز باشماق مریوان خبر داد و افزود: قسمتی از عملیات احداث این طرح توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آغاز شده و قسمت دیگر آن توسط اداره کل حمل و نقل جاده ای استان به مناقصه گذاشته شده و اعتبارات آن به صورت ملی خواهد بود.

مهندس جعفری از پیگیری جدی حل مشکلات تجار و بازرگانان مرز باشماق خبر داد و تصریح کرد: مشکلات این مرز اعم از ترانشیپمنت، انبارها، مشکلات سوخت و ثبت آماری کارت های الکترونیک بازارچه های غیر رسمی از مواردی است که رفع این موانع می تواند در بحث تبادلات مرزی بسیار موثر خواهد بود.

وی از رفع موانع تولید برای واحدهای صنعتی و تولیدی خبر داد و افزود: 6 پروژه واحدهای صنعتی مریوان مشکلات خاصی از جمله در بحث منابع آب، محیط زیست و منابع طبیعی داشتند که تلاش می کنیم طی یک فرآیند قانونی روند اداری را تسهیل ببخشیم چراکه در اشتغال مولد و توسعه اقتصادی شهرستان و استان بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

اقبال فرماندار مریوان خواستار تسهیل و رفع موانع سر راه سرمایه گذران شد و تصریح کرد: شهرستان مریوان ظرفیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و اشتغال پایدار دارد و این مهم با همراهی دستگاه های اجرایی و تسهیل فرآیند صدور و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت قانونی است

در پایان این جلسه اتاق بازرگانی استان کردستان به مناسبت فعالیت مستمر جمعی از پرسنل اداری دستگاه های مختلف اداری و انتظامی، هدایایی را تقدیم کرد.

در حاشیه این نشست هیرش کانی سانانی به سمت ریاست اداره استاندارد مریوان معرفی و از  زحمات آقای جلال سجادی در طول این مدت تقدیر شد. همچنین آقای سجادی به عنوان سرپرست اداره صادرات و واردات استان معرفی شد.

 

بازدید [ 139 ]
برچسب ها