فرماندار مریوان در همایش یاد یاران

امنیت و صلابت کنونی مریوان در نقطه صفر مرزی مرهون رشادت های شهدا و ایثارگران می باشد

فرماندار مریوان در همایش یاد یاران که با حضور سرداران، فرماندهان ، پیشمرگان و رزمندگان مریوان  و  شمال کشور (مازندران، گیلان، گلستان) در جنگ تحمیلی بودند، با اشاره به این مهم که  مریوان  بیشتر از دو دهه درگیر جنگ با نیروهای بعثی و دشمنان و گروهک های معاند  و ضد انقلاب بوده است، افزود: امنیت ،ارامش و  صلابت کنونی مریوان در نقطه صفر مرزی مرهون رشادت های شهدا و ایثارگران دوران جنگ تحمیلی می باشد.
محمد شفیعی با یادآوری این مهم که مریوان امروز در همه بخش های مختلف به نوعی به خود کفایی رسیده است ،خاطر نشان کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس، با رشادت، پایمردی و از خودگذشتگی بی نظیر رزمندگان اسلام برای همیشه در تاریخ کشور و در اذهان مردم جاودانه شده است و پیشمرگان مسلمان کرد در مرز های صعب العبور رشادت های بی نظیری داشتند.
شفیعی با بیان اینکه باید فرهنگ جنگ و دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نو و جوانان و رده های سنی منتقل شود، تصریح کرد: امروزشهرستان مریوان با بیش از 200هزار نفرجمعیت و داشتن مرز رسمی باشماق بعنوان سومین مرز رسمی کشور و جاذبه های گردشگری خاص و متنوع پذیرای مهمانان خارجی و داخلی در طول ماه های سال بعنوان یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس در مریوان و مناطق غربی کشور یادآور روح مقاومت، ایثار، شهادت‌طلب است که شهدا همیشه بر آنها تأکید داشته و امروز این رسالت بر عهده ما گذاشته شده است.
وی با تأکید بر اینکه بایستی تلاش کنیم تا این همایش ها مقدمه‌ای برای زنده کردن آرمانها و ویژگی های شهدا در بعد فردی و اجتماعی باشد، افزود: مریوان مظهر مقاومت و روز های سخت در دوران جنگ تحمیلی بوده است.
فرماندار مریوان تصریح کرد: امروز نظام اسلامی برای ادامه راه پرافتخار خود نیاز مبرمی به این فضاها و پیروی از سبک زندگی جهادی و انقلابی دوران دفاع مقدس دارد .
 
 
 
 
 
 
14 مرداد 96