جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان، فرماندارمریوان و اعضای این شورا برگزار شد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری بر لزوم فرهنگ سازی راهکارهای مقابله با بحران در شهرستان مریوان بخصوص در فصول گرما و اطفاء حریق و آتش سوزی های مستمردر مراتع و جنگلها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان :مدیر کل مدیریت بحران استانداری بر لزوم فرهنگ سازی راهکارهای مقابله با بحران در  شهرستان مریوان بخصوص در فصول گرما و اطفاء حریق و آتش سوزی های مستمردر مراتع و جنگلها تاکید کرد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: باید راهکارهای مقابله بروز حوادث ، آتش سوزی و بحران ها در جامعه و بین شهروندان مریوان و روستائیان فرهنگ سازی شود.
آرتیکاس اقبال با بیان این مطلب که مریوان جزء شهرستان های بوده که نهاد های مردمی و انجمن ها در آن فعالیت چشم گیری دارند، اظهار داشت: باید حوادث مدیریت شود و با اطلاع رسانی دقیق و واقع بینانه نحوه مقابله با حوادث و بحران ها برای آمادگی هرچه بیشتر مردم به اطلاع برسد.
وی افزود: در زمان وقوع بحران باید همه امکانات دستگاههای اجرایی عضو ستاد بحران شهرستان بکارگرفته شود و در حداقل زمان ممکن نسبت امداد رسانی برای کاهش آثار ناشی از این حوادث اقدام کرد.
اقبال حساس سازی دستگاههای اجرایی در مریوان و مشارکت مردمی و افزایش میزان آمادگی آنها را برای مشارکت در مقابله با بحران ها را خواستار شد و بر لزوم پاسخگو بودن مدیران دستگاههای اجرایی برحسب وظایف محوله در هنگام وقوع بحران تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: باید با فعال سازی سازمان های مردم نهاد زمینه مشارکت آنها را برای مقابله با بحران در جامعه فراهم کرد.
وی مشارکت مردم و همکاری با دستگاههای اجرایی را برای مقابله با حوادث و بحران در کردستان را ضروری دانست.
در ادامه فرماندارمریوان با اشاره به سرمایه گذاری های خاص و بسته های مورد نیاز حمایتی از دستگاه های اجرایی و روسای ادارات خواست تا نسبت به مشارکت در موضوع های جذب سرمایه گذار درمریوان تمام تلاش خود را به کار گیرند.
وی با اشاره به ورود برخی از شرکت های خارجی از جمله شرکت روسی و مشارکت در سرمایه گذاریها متنوع از متولیان امر خواست تا اهتمام خود را در بکار گیری جذب سرمایه گذاری و توسعه مریوان به عنوان قطب اصلی گردشگری در غرب کشور بکار گیرند.
محمد شفیعی در ادامه با اشاره به جزئیات مدیریت بحران در شهرستان اظهار داشت: باید جلساتی که در دستگاههای اجرایی تشکیل می شود کاربردی و کارشناسی باشند و نتایج برای تصمیم گیری به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارجاع شود.
شفیعی افزود: کلیه ادارات ونهادهای خدمات رسان باید همواره با حفظ آمادگی لازم توان مقابله با هر بحرانی را پیش بینی نمایند.
نماینده عالی دولت با بیان اینکه بهترین راه مقابله با حوادث، پیگیری و آمادگی برای مقابله با آن است، گفت: بخشداران و دهیاران باید در خصوص مقابله با بلایای طبیعی چون آتش سوزی ها با تجمیع وسازماندهی امکانات در مواقع ضروری آماده باشند.
شفیعی گفت: ارائه آموزش های لازم جهت مقابله با بحران وحوادث ناگهانی از طرف مراکز آموزشی وامدادی نیزضرورت دارد.
وی بر لزوم آمادگی همه ادارات و نهادهای شهرستان مریوان درمواجهه با بحرانهای احتمالی تاکید و گفت :کوتاهی و سهل انگاری دربرنامه ریزی و مدیریت بحرانها معضلات غیر قابل جبرانی ایجاد می نماید .
 
 
 
5 مرداد 96