‍حضور فرماندار مریوان در طرح توجیهی کشت گل محمدی

محمد شفیعی به همراه هیات همراه با حضور در روستای پیله و بازدید از طرح توجیهی کشت مزرعه گل محمدی از نزدیک با شرایط موجود و میزان زیر کشت گلمحمدی و جزئیات این طرح اشنا شدند.

فرماندارمریوان  در حضور تنی چند از باغداران و کشاورزان این روستا با اشاره به   اینکه گل محمدی از نظر معنویات و لطافت خاص آن در بین مسلمانان و جامعه اسلامی  حرمت ویژه ای دارد ، افزود: با توجه به شرایط خاص جوی و وجود ظرفیت های لازم مریوان می تواند به عنوان قمصر  گل محمدی در استان مطرح شود.
وی بااشاره به حمایت های خاص اداره جهاد کشاورزی و صندوق مهر کارآفرین مریوان از کسانی که قصد دارند در حوزه کشت گل محمدی فعالیت کنند، عنوان داشت: تسهیلات خاصی از طرف صندوق کار آفرین از 50 تا 100 میلیون تومان با کارمزد 4درصد و یک میلیون تومان هم برای هر هکتار در نظر گرفته شده است.
به گفته وی مریوان می تواند در چند سال آینده به عنوان پایلوت اصلی توسعه و طرح توجیهی و آموزشی کاشت گل محمدی در استان و استان های دیگر و غرب کشور شناخته و معرفی شود.
شقیعی با اشاره به حمایت همه جانبه فرمانداری و دستگاه هایی اجرایی این شهرستان در طرح توسعه گل محمدی خاطر نشان کرد: تولید و ایجاد اشتغال در بین جوانان روستایی از اولویت های فرمانداری و متولیان امر است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19 تير 96