همایش مبارزه با مواد مخدر در سالن اداره ارشاد اسلامی با حضور فرماندار مریوان برگزار شد

این همایش با حضورفرماندار مریوان، مسئولین تمامی ادارات و سازمانهای شهرستان و شهروندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری مریوان ، محمد شفیعی در سخنانی با بیان مضرات مواد مخدر و آسیب های اجتماعی و خانوادگی این مواد ،بر نقش اساسی جامعه  و خانواده  و همسالان در زمینه آگاه سازی و بصیرت جوانان تاکید کرد.
وی با اشاره به نیت های شوم و پلید دشمنان اسلام و انقلاب از جوانان و والدین خانواده های مریوانی خواستند با تکیه بر آموزه های دینی و کانون گرم خانواده ، خود و جامعه اسلامی را بیمه کنند.
به گفته شفیعی عوامل خانوادگی، عوامل بین المللی و اجتماعی اعتیاد در بین جوانان را تشدید می کند.
وی همچنین با گرامیداشت هفته مبارزه با موادمخدر برلزوم اهمیت و نقش آگاهسازی خانواده ها و شهروندان مریوان نسبت به آسیب های شدید این بلای خانمان سوز تاکید کرد.
فرماندار مریوان در ادامه با تشریح جزئیات روش های مصرف و شیوع مواد مخدر در بین جوانان و دانشجویان در مریوان خاطر نشان کرد: مصرف شیشه در مریوان متاسفانه به عنوان ماده ای ارزان و آسان در بین جوانان و حتی زنان شیوع پیدا کرده است.
شفیعی افزود: یکی از انجمن های فعال و موفق در خصوص پیشگیری از اعتیاد در مریوان انجمن 'ژیانه وه' است که با اقدامات موثر در امر آموزش در مدارس موفق عمل کرده است.
وی از شهروندان خواست که افراد در معرض آسیب را به اداره بهزیستی شهرستان معرفی نمایند تا به صورت رایگان با مشاوره متخصصین نسبت به درمان آنها اقدام شود.
 
 
 
17 تير 96