نسبت به تامین سلامت در بین شهروندان وسلامت غذایی جامعه مریوان با هیچ کدام ازمسوولان دستگاه های مرتبط تعارف نداریم

فرماندار مریوان هشدار داد: ✅نسبت به تامین سلامت در بین شهروندان وسلامت غذایی جامعه مریوان با هیچ کدام ازمسوولان دستگاه های مرتبط تعارف نداریم.

در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی که  با حضورفرماندار مریوان  جمعی از مسئولین و اعضاء کارگروه سلامت و امنیت غذایی در دفتر کاری  فرمانداری برگزار شد ، محمد شفیعی با اشاره به حساسیت موضوع نشست و سلامت غذایی و روانی جامعه هدف مریوان گفت: نسبت به تامین سلامت در بین شهروندان وسلامت غذایی جامعه مریوان با هیچ کدام از دستگاه های اداری تعارف نداریم و در صورت اهمال و قصور با هر یک از مسئولان مرتبط  به شدت با مسوول مربوطه برخورد خواهیم کرد.
در ابتدای این جلسه محمد شفیعی به بیان اهمیت تشکیل شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان مریوان پرداخت و گفت : کیفیت عملکرد شورا بایستی افزایش یابد و کارگروه های مرتبط با سلامت بصورت جداگانه تشکیل گردد و بر پیگیری جدی مصوبات تاکید شود و بیشترین اولویت دستگاه های ذی ربط باید سلامت شهروندان و نظارت دقیق و جدی با مسائل بهداشتی و سلامت جامعه باشد.
رئیس شورای تامین شهرستان تاکید کرد: توجه و اهمیت دادن به مقوله سلامت غذایی و پیشگیری از بیماریها خاصی منجمله تب کریمه کنگو در هر جامعه و شهرستان و روستا های مریوان ضروری است و باید نسبت به تامین سلامت و امنیت غذایی نظارت جدی صورت بگیرد .
شفیعی با اشاره به جدیت موضوع تب کریمه کنگو از طریق دستگاه های اجرایی و اولویت خاص آن افزود: ایجاد میدان دام مستقل، تشکیل کارگروه تیم قوی جهت رسیدگی به وضعیت قصابی های محلات حاشیه نشین در مریوان و روستای نی و ایجاد عرضه فروشگاه های مجهز گوشت در مریوان را از اولویت های خاص دانست.
وی با اشاره به پیگیری های خوب و مثمر واقع در خصوص تب کریمه کنگو در مریوان و تلاش مجموعه دامپزشکی و مراکز بهداشتی در این خصوص افزود: خوشبختانه با جدیت موضوع و پیگیریهای لازم توسط دام پزشکی مریوان هیچ گونه مورد خاصی از بیماری تب کنگو در شهرستان مریوان یافت نشده و به شخصا از تلاش مجموعه دستگاه های مرتبط تشکر و قدر دانی میکنم.
مدیر شبک بهداشت و درمان مریوان نیز در ادامه افزود: سلامت به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری در خصوص مسائل و مشکلات بهداشتی و سلامت مردم می باشد که همه ی اعضاء حاضر در جلسه باید با تعاملات و اندیشه و تفکر در ایجاد محیطی سالم برای مردم شهرستان بردارند .
دکتر سایه میری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : در راستای ارتقاء شاخص های سلامت شهرستان مریوان بایستی تمام دستگاههای اجرایی متصدی این امر در شهرستان با مجموعه بهداشت و درمان همکاری و تعامل داشته باشند .
وی در پایان تصریح کرد : یکی از مشکلات عمد و حاد حال حاضر مریوان ضعف فاضلاب در چندین نقطه از شهر از جمله بهاران فاز 2 و مسیر های ترمینال قدیم می باشد که باید اولویت اصلی همه دستگاه های اجرایی در این خصوص و پیگیری های مسئولانه و دلسوزانه در راستای سلامت محور شهروندان مریوان باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29 خرداد 96