معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان:عزم مدیران استانی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی جدی است

معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان در جمع مدیران استان و معاونین حوزه اقتصادی در فرمانداری مریوان در نشستی چند ساعته با اشاره به توانمندی های خاص استان و شهرستان مریوان در حوزه های مختلف گفت: عزم مدیران استانی وشهرستان مریوان برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی جدی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان: در جلسه بررسی مشکلات  اقتصادی و سرمایه گذاری حوزه شهرستان مریوان که در سالن جلسات فرمانداری با  حضورفرماندار مریوان ،  متولیان حوزه اقتصادی  و مدیران مربوطه سرمایه گذاری و جهاد کشاورزی و گردشگردی استان ،شهرستان و تنی چند از سرمایه گذاران و فعالین سرمایه گذار  در مریوان برگزار شد ، هم اندیشی، بیان مشکلات و نارسایی های سرمایه گذاری در مریوان در حوزه های مختلف به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

حسین فیروزی در این نشست با بیان تشریح موضوعات و توانمندی های خاص مریوان در حوزه های مختلف  اشتغال زایی و تولید از جمله در صنعت گردشگری ، کشاورزی و وجود پتانسیل مرز رسمی باشماق  افزود: منابع آبی مریوان با توجه به وضعیت خاص توپو گرافی و جغرافیای این شهرستان و ریزش های جوی فراتر از انتظار در این چند ساله و همچنین منابع زمین حاصلخیز و استعداد های خاص بخش سرشیو در پرورش دام و طیور ، نشان دهنده استعدادها و ظرفیت های بالای از این شهرستان جهت ایجاد اشتغال زایی و تولید در این شهرستان است.

وی با اشاره به وجود سد گاران و پتانسیل های خوب دریاچه زریبار و چندین سد دیگر این شهرستان برای شیلات یادآورشد :استفاده بهینه از ظرفیت های آبی در مریوان نیازمند مدیریت خاص است که این توان در فرماندار این شهرستان " محمد شفیعی" دیده می شود که با ارائه ایده ها و راه حل های خوبی انشاءالله در آینده نزدیک شاهد توسعه خاص در این بخش خواهیم بود.

به گفته فیروزی   یکی دیگر از  ظرفیت های ایجاد اشتغال و تولید در مریوان  صنعت گردشگری و ظرفیت های خاص آن است که با توجه به فرایند پیگیری و اعلام برگزاری بیش از 22 برنامه ملی و بین المللی از سوی فرماندار این شهرستان در مدت چند ماه آتی نشانگر عزم جدی فرماندار این شهرستان برای توسعه بیشتر این شهرستان است.

وی با اشاره به ظرفیت های  خاص و کم نظیر  مرز رسمی باشماق  و تدوین  و تکمیل  زیر ساخت های این مرز و حجم مناسب تبادل کالا در مرز از آمادگی خوب و بسیار بالای متولیان استان و مریوان برای تحقق شعار امسال توسط مقام معظم رهبری خبر داد.

فیروزی همفکری و هم اندیشی مدیران استانی و متولیان شهر مریوان را در خصوص  تحقق شعار سال با توجه به ظرفیت های خوب  این شهرستان در حوزه های مختلف را دور از دسترس ندانست و خاطر نشان کرد:هر کدام از مدیران استان و شهرستان مریوان در سال جاری با ایده های خوب و همت جدی و بالای فرماندار این شهرستان می تواند در کمترین زمان کمک بزرگی به ایجاد اشتغال و تولید در این شهرستان کند.

معاون امور اقتصادی  و توسعه استانداری کردستان ایجاد کارگروه محلی ، مطالعاتی و تخصیص منابع آبی در این شهرستان را از اولویت های توسعه بخش کشاورزی نام برد و یادآورشد: ایجاد برنامه  اقتصاد مقاومتی برای برون رفت از بسیاری از مشکلات و همچنین کمک به تولید و ایجاد اشتغال را  مهم دانست.

وی تاکید کرد: در سال 96 با ارائه راه کاری های مناسب و استفاده از ظرفیت های خوب مریوان اشتغال و تولید در این شهرستان   قابل ملموس خواهد بود.

در ادامه این نست هر یک از مدیران استانی و شهرستانی در حوزه های کشاورزی، صنعت گردشگری و پایانه و گمرگ به تشریح و اعلام عملکرد و ایجاد راه کارهای مناسب جهت افزایش تولید و اشتغال در این شهرستان پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

28 فروردين 96