خبرهای مرتبط با فرمانداری

رای مردم امانت است و باید به این مهم توجه خاص داشت

محمد شفیعی در این نشست که با حضور 25 نفر برای هماهنگی و برنامه ریزی هر چه منسجم تر برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای شهر و روستا "29اردیبهشت" در دفتر کاری خود با این اعضا داشت، با اشاره به محوریت قانون در خصوص انتخابات و تاکید بر برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در انتخابات پیش رو افزود: بی تردید اعضای نمایندگان فرماندار در شعبات اخذ رای باید دارای قابلیت خاص و

ادامه...9 ارديبهشت 96
سفیران واقعی زیبایی های مریوان به شهر های خود باشید

فرماندار مریوان در آیین تقدیراز حضور بیش از 200تورلیدر سراسر کشور در سینما کوردستان شامگاه جمعه با تشکر از عوامل اجرایی ، کارگروه توسعه مردمی گردشگری مریوان ، مدیر کل گردشگری و میراث فرهنگی استان و جمع کثیری از افراد و دفاتر خدمات مسافرتی ، از تولیدر های سراسر کشور و بیش از 30 استان خواست سفیران واقعی زیبایی های مریوان به شهر های خود باشید.

ادامه...9 ارديبهشت 96
محرومیت زدایی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است

فرماندار مریوان در نشست و هم اندیشی با بسیج سازندگی کشور و تنی چند از فرماندهان سپاه استان در خصوص پروژه بزرگ قرارگاه پیشرفت و آبادانی و محرومیت زدایی در بخش سرشیو مریوان گفت: محرومیت زدایی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است.

ادامه...4 ارديبهشت 96
رژه ارتش در روز 29 فرودین در مریوان بسیار مقتدرانه بود

فرماندار مریوان در جمع تنی چند از فرماندهان ارتش مستقر در مریوان با اشاره به صلابت و اقتدار همیشگی ارتش در چندین دهه گذشته در انقلاب اسلامی و شهرستان مرزی مریوان گفت: رژه ارتش در روز 29 فرودین در مریوان بسیار مقتدرانه بود .

ادامه...3 ارديبهشت 96
دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با فرماندار شهرستان مریوان

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به همراه رئیس گازرسانی ناحیه مریوان با فرماندار شهرستان مریوان در محل فرمانداری این شهرستان دیدار کردند.

ادامه...3 ارديبهشت 96

شهرستان مریوان

در كتاب حدیقه ناصری نوشته میرزا شكرالله سنندجی آمده است كه در سال 1281هجری شمسی یعنی حدود 102 سال پیش در زمان حكومت سلسله قاجاریه ، به امر ناصر الدین شاه در دو هزار قدمی دریاچه زریوار (زریبار )قلعه نظامی بسیار مستحكمی ساخته شد . یك سال بعد به امر حاج فرهاد میرزا معتمدالدوله عموی ناصر الدین شاه بر وسعت آن افزوده شد . این قلعه نظامی به نام ً قلعه شاه آباد ً موسوم گردید . در كنار قلعه نظامی و به دستور فرهاد میرزا قصبه ای احداث گردید و چند خانوار از طوایف و سادات به آنجا كوچ كردند كه برای آسایش و بهداشت مردم و نظامیان مستقر در قلعه دستور داد یك باب حمام و یك باب مسجد در كنار همدیگر بنا نمایند . برای تامین آب آشامیدنی مردم ، حمام و مسجد و قلعه نظامی از دره ای كه در شمال شهر فعلی مریوان و قریه دار سیران (یكی از روستاهای قدیمی مریوان كه از دوران زندیه آباد بوده و هم اكنون یكی از محلات شهر مریوان می باشد ) و در دامنه كوه ًفیلقوس ً (فه یله قوس ) قرار دارد چند رشته قنات ایجاد كردند و آب جاری این قناتها به داخل یك حوض نسبتاً بزرگ می ریخت و به سه شعبه تقسیم می گردید. (ادامه...)