خبرهای مرتبط با فرمانداری

فتتاح فاز 2 پارک جنگلی قله ایمام با اعتباری بالغ بر 860میلیون تومان با حضور فرماندار مریوان

فتتاح فاز 2 پارک جنگلی قله ایمام با اعتباری بالغ بر 860میلیون تومان با حضور فرماندار مریوان ، امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، جمشید اسدی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها در استانداری ،نماینده خبرگان رهبری ماموستا فایق رستمی و هیات همراه شنبه 31 تیر ماه

ادامه...1 مرداد 96
فرماندار مریوان : اولویت سرمایه گذاری در مریوان با افراد بومی است

رییس شورای اداری مریوان با اعلام اینکه مریوان با داشتن پتانسیل های لازم امادگی کامل را در چندین حوزه مختلف سرمایه گذار خارجی وداخلی در حوزه های مختلف گردشگری و توریسم وکشاورزی دارد' گفت: اولویت سرمایه گذاری در مریوان با افراد بومی مشتاق به سرمایه گذاری است.

ادامه...1 مرداد 96
فرماندار مریوان درنشست با هیات داوران خانم دکتر قاداهیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه و دکتر کوین مدری از استرالیاتاکید کرد:

فرماندار مریوان درنشست با هیات داوران خانم دکتر قاداهیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه و دکتر کوین مدری از استرالیاتاکید کرد:

ادامه...27 تير 96
ورود داوران جهانی و استقبال گرم فرماندار به همراه هیات همراه و شهروندان مریوانی برای ثبت کلاش کوردی

ورود داوران جهانی و استقبال گرم فرماندار به همراه هیات همراه و شهروندان مریوانی برای ثبت کلاش کوردی

ادامه...27 تير 96
برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای 23 تیر سال 58 درشهرستان مریوان

مراسم بزرگداشت شهدای 23 تیر سال 58 و روز شهرستان مریوان با حضور فرماندار مریوان ، امامان جمعه ، روسای ادارات، فرماندهان نیروی انتظامی و نظامی و مهمانان ویژه از استان و تنی چند از هیات علمی دانشگاه و با حضور پرشکوه شهروندان و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران در سالن نشاط آموزش و پرورش مریوان پنجشنبه 22تیر ماه برگزار شد.

ادامه...24 تير 96

شهرستان مریوان

در كتاب حدیقه ناصری نوشته میرزا شكرالله سنندجی آمده است كه در سال 1281هجری شمسی یعنی حدود 102 سال پیش در زمان حكومت سلسله قاجاریه ، به امر ناصر الدین شاه در دو هزار قدمی دریاچه زریوار (زریبار )قلعه نظامی بسیار مستحكمی ساخته شد . یك سال بعد به امر حاج فرهاد میرزا معتمدالدوله عموی ناصر الدین شاه بر وسعت آن افزوده شد . این قلعه نظامی به نام ً قلعه شاه آباد ً موسوم گردید . در كنار قلعه نظامی و به دستور فرهاد میرزا قصبه ای احداث گردید و چند خانوار از طوایف و سادات به آنجا كوچ كردند كه برای آسایش و بهداشت مردم و نظامیان مستقر در قلعه دستور داد یك باب حمام و یك باب مسجد در كنار همدیگر بنا نمایند . برای تامین آب آشامیدنی مردم ، حمام و مسجد و قلعه نظامی از دره ای كه در شمال شهر فعلی مریوان و قریه دار سیران (یكی از روستاهای قدیمی مریوان كه از دوران زندیه آباد بوده و هم اكنون یكی از محلات شهر مریوان می باشد ) و در دامنه كوه ًفیلقوس ً (فه یله قوس ) قرار دارد چند رشته قنات ایجاد كردند و آب جاری این قناتها به داخل یك حوض نسبتاً بزرگ می ریخت و به سه شعبه تقسیم می گردید. (ادامه...)