خبرهای مرتبط با فرمانداری

محرومیت زدایی از مهمترین دستاوردهای زکات است

فرماندار مریوان با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در جامعه و بین شهروندان گفت: محرومیت زدایی از مهمترین دستاوردهای زکات است.

ادامه...4 خرداد 96
مرزداران و مرز نشینان باید از حداکثر امکانات برخوردار باشند .

محمد شفیعی فرماندار مریوان به اتفاق رئیس هنگ مرزی و روسای دستگاه های اجرایی شهرستان مریوان در بازدید از روستاهای مرز نشین از جمله مرانه و بایوه در حضور گرم و صمیمی مردم روستای مرانه در مسجد این روستا با اشار ه به این مهم که دیدگاه مقام معظم رهبری و همچنین دولت تدبیر و امید در رونق بخشی به توسعه روستائیان و خصوصا روستائیان مرزنشین از جمله مرزنشینان مومن و شلحشور مریوان است ، افزود : امنیت

ادامه...4 خرداد 96
باید به مرزها به جای تهدید به عنوان فرصت استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات ستادمرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزکشورگفت: باید به مرزها به جای تهدید به عنوان فرصت استفاده کرد.

ادامه...3 خرداد 96
مشاهده اسامی برندگان همایش بزرگ پیاده روی 22 اردیبهشت ماه 96

افراد و کسانی کهاسامی آنها در لیست قرعه کشی می باشد جهت دریافت حواله جایزه از مورخه 5 خرداد از ساعت 9 صبح الی 16 بعد از ظهر با در دست داشتن مدارک ذیل به فرماندار مراجعه کنند. مدارک مورد نیاز 1-اصل برگه تعرفه( مخصوص شرکت کننده) 2- اصل و کپی شناسنامه 3- اصل و کپی کارت ملی

ادامه...2 خرداد 96

شهرستان مریوان

در كتاب حدیقه ناصری نوشته میرزا شكرالله سنندجی آمده است كه در سال 1281هجری شمسی یعنی حدود 102 سال پیش در زمان حكومت سلسله قاجاریه ، به امر ناصر الدین شاه در دو هزار قدمی دریاچه زریوار (زریبار )قلعه نظامی بسیار مستحكمی ساخته شد . یك سال بعد به امر حاج فرهاد میرزا معتمدالدوله عموی ناصر الدین شاه بر وسعت آن افزوده شد . این قلعه نظامی به نام ً قلعه شاه آباد ً موسوم گردید . در كنار قلعه نظامی و به دستور فرهاد میرزا قصبه ای احداث گردید و چند خانوار از طوایف و سادات به آنجا كوچ كردند كه برای آسایش و بهداشت مردم و نظامیان مستقر در قلعه دستور داد یك باب حمام و یك باب مسجد در كنار همدیگر بنا نمایند . برای تامین آب آشامیدنی مردم ، حمام و مسجد و قلعه نظامی از دره ای كه در شمال شهر فعلی مریوان و قریه دار سیران (یكی از روستاهای قدیمی مریوان كه از دوران زندیه آباد بوده و هم اكنون یكی از محلات شهر مریوان می باشد ) و در دامنه كوه ًفیلقوس ً (فه یله قوس ) قرار دارد چند رشته قنات ایجاد كردند و آب جاری این قناتها به داخل یك حوض نسبتاً بزرگ می ریخت و به سه شعبه تقسیم می گردید. (ادامه...)